Yükleniyor...
23 Şubat 2019 Cumartesi

ARŞİV

 

Spor Haberleri

Yazarlar

VEFAT HABERLERİ

Yaşar Tekin Sümer

Yaşar Tekin Sümer

10 Mayıs 2018 Perşembe
Hacı Osman Bayramoğlu

Hacı Osman Bayramoğlu

20 Nisan 2013 Cumartesi
Kazım Tayfun Emre

Kazım Tayfun Emre

30 Ağustos 2012 Perşembe
Hacı Hüseyin Tüter

Hacı Hüseyin Tüter

30 Temmuz 2012 Pazartesi
Hüseyin erestin

Hüseyin erestin

11 Haziran 2012 Pazartesi
Tuğba Tekeli

Tuğba Tekeli

tugbatekeli@gmail.com

Hüsnü Kuruntu

02 Haziran 2015 Salı Saat 20:57

Uzun zamandır kendisiyle birlikte yaşıyor olmama rağmen sıklıkla kenara çekilip gözlemlediğim Sayın Hüsnü Kuruntu içimdeki onlarca kişiden yalnızca biri.

Hüsnü bey açık tenli, hafif toplu, gür saçlı, çakmak gözlü, ses tonu fazlaca yüksek olmayan biri. İçimden gerçek anlamda çıkartmadığım ama onu her geçen yıl besleyip büyüttüğüm, benden bir parça. Bazen çok gıcık olduğum o gülümsemesini es geçersem özünde iyi biri.  Saçları hafiften ağarmaya başladı ve teni de kendini yerçekimine bıraktı. Olağanca gücü ve ümidiyle yaşama çabasında.

Çoğu zaman birbirimizi o kadar iyi anlıyoruz ki konuşmaya gerek duymuyoruz. Zaten etrafta herkes o kadar çok konuşuyor ki, severek yaptığım bu eylemden artık pek de haz ettiğim söylenemez. Elimden gelse şu sıralar duygularımı kâğıtlarla ifade ederdim. Ama bunca git gellerimin yanında bir de kâğıtlarla iletişim kurmaya başlarsam eğer, ‘ötekilerin’ gözünde delirdiğimi tescillemiş olmaktan korkuyorum.

Bana hep iyi tarafından bakmayı öğreten Hüsnü Bey aslında kimi zaman gizliden gizliye efkarlanıp, buhranlı zamanlar geçiriyor biliyorum. O zamanlarda kendi haline bırakılmayı tercih ettiğinden, pek yakınında durmuyorum. Dolaylı yollarla etrafında gezinip gözlemliyorum hepsi o.

Uzun süre onsuz yaşayıp seneler sonra ilk karşıma çıktığında yadırgamış da olsam, insana kendini kısa sürede sevdiren o haletiruhiyesi sayesinde hayatımın vazgeçilmez karakteri olmuştur. Öyle ki artık zamanımın çoğunu onunla geçiriyorum.

Dışarıdan bana uzun ve dikkatlice bakanlar benimle Hüsnü Beyi birer bütün olarak görebilirler ancak. Elbette ki sevenler de ikimizi birden severler. Çünkü Sünger hanım’dan farklı olarak Hüsnü bey, kendini sevimli bir çocuk gibi zorla sevdirir.

Çiçeklerle konuşmayı, ağaç gövdelerini ve taşları sevmeyi, denizin tadının nasıl güzel olduğunu, rüzgârın sesinin naifliğini hep o öğretti bana. Büyüdükçe yeni güzellikler gördük birlikte, hayatı keşfetmeyi hep sevdik. Yollara düşmek için hep motive etti beni, bazen delicesine ve tuttururcasına inat ettiği de oldu gitmek için ama hep son kararı bana bıraktı.

Zamanın eli bize değdiğinden beridir birlikte yol aldık durduk. Sıcak ve sıkıntılı günlerden, soğuk ve yalnız gecelerden geçtik ama en çok ikindi vakitlerini sevdik. Tabii bir de yemeklerin tek tek her bir tanesini.

Onu içimde taşımayı seviyorum. Çünkü o benim kapana kısılmış hayatımı özgürleştiren kişi. Benim en iyi tarafım! Yarınlar güzel şeyler getirecek, biz çok inanıyoruz buna!

Bu yazı toplam (751) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?