Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Kocaeli de

Cumhurbaşkanı Kocaeli de
10 Haziran 2018 Pazar Saat 23:04

SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli Milli İrade Meydanında düzenlenen Kocaeli Mitinginde konuştu.

Erdoğan sözlerine “Kocaeli, sanayinin merkezi Kocaeli, üretimin merkezi Kocaeli, Türkiye lokomotifi Kocaeli, Barışın kardeşliğin şehri Kocaeli, Maşallah Bugün yine çok farklısın bu gün yine tarih yazıyorsun Kocaeli” diyerek başladı. Erdoğan, “24 Haziran’da sandıkları patlamaya hazır mıyız Kocaeli?” dedi. Alanı dolduran on binler ise hep birlikte “hazırız” cevabını verdi.

ÇILGIN TÜRKLERDEN SONRA ÇILGIN KOCAELİ VAR

Konuşmalarına devam eden Erdoğan, “Bu gece malum Kadir Gecesi, Kadir Gecesi’nin birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bugün bir kez daha bizleri kucakladığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Oruca, güneşe ve sıcağa rağmen burada toplandığınız için çok teşekkür ederim. Bugün çok başkasınız ya. Kocaeli çok başka bugün. Çılgın Türklerden sonra Çılgın Kocaeli var. ” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI DÖNEMİMDE KOCAELİ’YE 4 KEZ GELDİK

Erdoğan, “Bana soruyorlar Cumhurbaşkanım sen yorulmaz mısınız diyorlar. Bende bu muhabbeti gördükten sonra yorulur muyum ya? Bu muhabbet bize yürüme aşkını veriyor. Bize güç veriyor. Sizlerden aldığımız ilhamla Türkiye kazan biz kepçe ülkemizi adım adım dolaşıyoruz. Kocaeli’ye en son gençlik kollarımız kongresi için gelmiştim. Referandum öncesine yine gelmiştim. Ondan önce 1.5 katrilyonluk yatırımın açılışını yapmıştık. Cumhurbaşkanlığı dönemimde tam 4 kez Kocaeli’de sizlerle buluştuk. Diğerlerinden böyle giden gelen var mı? Yok. Çünkü onların böyle derdi yok. Biz Kocaeli’yi çok iyi tanırız. Kocaeli’de bizi çok iyi tanır. Biz Kocaeli halkının hayallerini isteklerini biliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Konuşmalarına devam eden Erdoğan, “Biz siyaseti makam mevki için değil geride hayırla yad edilecek eserler bırakmak için yapıyoruz. 16 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye’ye hizmet götürüyoruz. Bugüne kadar ayrımcılıkla yol almadık. Bay Muharrem çıkmış açıklamalar yapıyor. Bay Kemal ne ki sen ne olasın? Sizin bu ülkede başörtülü kadınlarımıza ne çektirdiğimizi bilmiyor muyuz? Başörtülü kızlarımız okula gidemezdi. Siz aynı kafasınız sizde değişen bir şey yok. Ben İmam Hatip’e gidip öğretmenlik yaptım diyor. Yapsan ne yazar sen kendine bak kendine” ifadelerinde bulundu.

Gebze Hünkar Çayırı’nın olduğu 400 dönümlük alanda millet bahçesini kuruyoruz. Seka Park’ta keyifle yürüyorsunuz biliyorum. Şimdi çoluğunuz çocuğunuzla birlikte millet bahçesine gideceksiniz. Yapmadılar bugüne kadar biz dert sahibiyiz yapıyoruz. Millet bahçesinin hemen yanına Kocaeli’ye yakışır bir cami inşa edeceğiz. Kocaeli’de böyle büyük bir cami yok. Şimdi Kocaeli’de yapacağız. Burada belediye başkanının işi çabuk tutması lazım” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam (974) defa okunmuştur

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3
Yorum Ekle

Haber Yorumları ( 0 )

Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?