teyap

Kadın

Yemeklerden sonra kesinlikle yapmayın!

Yaşamak için mi yiyorsunuz yoksa yemek için mi yaşıyorsunuz?

7 Mart 2011 Saat: 00:03
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.489 kez okunmuştur

Yemeklerden sonra kesinlikle yapmayın!
Yemeklerden sonra kesinlikle yapmayın!

Bu sorunun cevabı sizin için hangisi olursa olsun, yemeklerden sonra kesinlikle yapmamanız gerekenleri uzmanlar anlatıyor...

-Kesinlikle sigara içmeyin…

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre, yemeğin hemen ardından içilen sigara, 10 sigaraya eşdeğer sayılıyor. Elbette kanser riskini de bir o kadar artırıyor.
 -Çay içmeyin…

Türk kültürünün en önemli alışkanlıklarından biri olan yemekten sonra çay içmek de uzmanlar tarafından sağlık açısından zararlı görülüyor. Çünkü proteinlerin geç sindirilmesi, demirin emiliminin azalması vs. gibi sebeplerden dolayı yemeklerden en az bir saat sonra çay içilmesi gerekiyor.
-Meyve yemeyin
Yemekten hemen sonra yenilen meyve zararlıdır.  Çünkü meyvelerin sindirimi proteinlere göre daha hızlı olduğundan, yemeklerden sonra yenildiğinde midede şişkinlik yaratacaktır.Meyveyi yemekten önce veya yemekten 1-2 saat sonra yemeniz sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır.

- Banyo yapmayın ya da duş almayın…

Yemekten hemen sonra alınan duş, kan akışını el ve ayaklara doğru çoğaltırken, mide etrafında kan akışını azalttığı için sakıncalıdır.

-Yürüyüş yapmayın…
Yemeğin hemen ardından yapılan yürüyüş, tükettiğimiz gıdalardaki besin öğelerinin sindirilememesine, yani yediğimiz yemeğin fayda bakımından hiçbir anlamı kalmamasına sebep oluyor. Yürüyüşü yemekten önce ya da yemekten bir saat sonra yapmanız her yönden daha faydalı olacaktır

-Hemen uyumayın…
Yemeğin hemen ardından uyumak;  sindirim sisteminin yeterince çalışamamasına, bağırsak iltihaplanmaları, mide rahatsızlıklarına sebep olabileceği gibi kilo almanıza da neden olur.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑