teyap
Turgut Güngör
Turgut Güngör

Kimse kusura bakmasın...

17 Mayıs 2011 Saat: 00:23
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.305.581.092 kez okunmuştur

Varlıklarını, sahip oldukları her şeyi güç sahibi olanların gölgesinde, onların himayesine girerek, onlara ait her şeyi savunarak elde eden ve bu uğurda her türlü pişkinliği memleket hizmeti olduğunu yutturma çabasında olanlar. Bir takım sınır tanımaz bakıldığında denizanasını çağrıştıran renksiz, kokusuz, şekilsiz yandaşlardan yüce rabim hepimizi korusun.

Çünkü bu tiplerin sayıları çok olmasa da ortalıkta uyumsuzluk, umutsuzluk, bezginlik hatta hayal kırıklığı yaratmaktadırlar. Yalanın, talanın, din bezirganlığının, zimmetin, kalpazanlığın, evrakta sahteciliğin, naylon faturacılığın, sınav sahtekarlığının ayyuka çıktığı ortamda elbette sizlerin içinizdeki bu tiplerden kurtulup tüm mesainizi CHP den beklentileri olanlara güven sağlamaya, onları tarafınıza çekmeye çalışmak için harcamalısınız.

Siz Cumhuriyet Halk partisinin çok sayın yöneticilerinden hizip görüntüsü vermemek, alacağınız kararlarda zig zag lardan, dirayet zaafı gibi görüntülerden uzak, çok daha fazla elastikiyet, tutarlı manevralarla güvenilirlik ve daha gür ses beklenmektedir.

Tüm bu beklentilere rağmen İlimizdeki gazetelere bir bakın hele, 13 Haziran da en azından iktidar ortağı olmayı hedeflemiş CHP milletvekili adaylarını tanıtmak için Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nin (KYÖD) salonunu seçiliyor. Hatırladığım kadarıyla KYÖD’ün o salonunu Sn. Cengiz Sarıbay İl Başkan adaylığını delegelere açıklamak için kiralamıştı. 

Milletvekili adaylarının tanıtma törenleri baskın görünüm yansıtmak amacıyla büyük şölenler haline getirilmelidir. Bu toplantılarda körler sağırlar birbirini ağırlar mantığından ziyade Medyaya, diğer partilere ve nihayet taraftarı olsun olmasın, oy kullanımında karalı, kararsız her kesimden vatandaşa azametli görünme şölenidir. 

Nezih bir akşam yemeği için tartışmasız çok güzel körfez manzaralı bu salon CHP gibi köklü saygınlığı ile övündüğümüz bir partinin milletvekili adaylarını tanıtmak için yeterlimidir, elbette hayır. Çünkü balık istifi yapsan belki 400 kişi alır o salon. 

Hadi kabaca bir hesap yapalım şimdi. 12 ilçe örgütü 15 kişiden 180 kişi, bir o kadarda davet etmeseniz bile gelecek eski yöneticiler var. Etti 360 kişi. Başkanı hariç Ferhan beyden kalan yeni İl yönetimi, görmemezlikten bile gelseniz eski il Yönetimi, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri yan yana geldiğinde 600 kişi eder. Partili ya da partisiz vatandaş bu tanıtımın neresindedir. 

Farkında mısınız bilmem. Milletvekili seçimleri yerel yönetim seçimlerine benzemez. Belediye başkanlığına aday olan kendi popülaritesine, eşine, dostuna, seçilirse belki bir istifadem olur diyen kasabanın sakinlerine, tanıdıklarına, yandaşlarına güvenir, yani zaten tanınan biridir. Ama milletvekilli adaylığı öyle mi? 
Beyler Çağın kâhinliğine soyunan AKP bir bakan Kocaeli de 485 bin oy garanti kehanetinde bulunurken yine de milletvekili adaylarını tanıtmak için kapalı spor salonunu kiralıyorlar. Ve listeye girememiş aday adayları dâhil tamamı tam tekmil salonda saf tutuyorlar. 
Buna karşın, bırakın Milletvekili adaylarını tanıtma toplantısını CHP Değirmendere seçim bürosu açılışında dahi yine tanıdık bildik kişiler. Hikmet Erenkaya. Cengiz Sarıbay ve kendisinin eski kurul üyesi arkadaşları. İl başkanı ve birkaç kurul üyesi 3. 4. 6. sıradaki milletvekili adayları, Gölcük ilçe yöneticileri eski belediye başkanları, il genel meclisi üyesi; yani maile. O soğuğa rağmen gelen birkaç Değirmendereli Cumhuriyet Halk Partisi sevdalıları. Yine baskın görüntü verecek toplum organizasyonu yok. 

Peki ya ötekiler nerede efendiler. Gerek mi duymadılar acaba. Hani çok çalıştım diye ayakkabılarının tabanını gösterenler nerede. Benim zaten 60 bin oyum var diyenler, Genel Başkan yardımcısının koltuğunun altından ben örgütten sorumluyum diyenler nerede. 

Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun görünen bu üstün performansına rağmen İlinde CHP’ ye ilgiyi, güveni arttıramayan, toplantılarına vatandaşın ilgisini uyandırıp onları oralara taşıyamayan, ya da hasbel kader getirildiği parti içi konumunu kendi çıkarlarını partinin çıkarlarının önünde tutarak çalışıyormuş gibi yapanlar hiç vakit kaybetmeden kendilerine çeki düzen vermeli. Ya da bu görevi daha iyi yapabilecek olanlara devredip gitmeli. Ne diyeyim dost acı söyler. Hele dostlar eskiyse daha da acı söyler. CHP’nin âli menfaatlerini düşünmek kusursa, kimse kusura bakmasın. 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Komedi zannettim, değilmiş17 Aralık 2012 Saat: 22:34
Neden intihar eder, bu insanlar?18 Eylül 2012 Saat: 22:01
Kamu malı4 Eylül 2012 Saat: 16:44
Sorumluluk nerede?19 Ocak 2012 Saat: 18:08
İşin cılkı çıktı…6 Aralık 2011 Saat: 00:00
Tüm Yazıları
Yukarı ↑