teyap
Turgut Güngör
Turgut Güngör

Akıl tutulması

29 Ağustos 2011 Saat: 15:52
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.314.622.486 kez okunmuştur

Açıkça söylemek gerekiyorsa karmaşık içerikli sorunlarınızın sayısını tam olarak bilmem mümkün değil. Doğrusu bu zamana kadar “İki lafından biri mutlaka yalan olanlar haricinde” tam olarak biliyorum diyenine de rastlamadım.

Çok iyi bildiğim bir şey var, o da konusu ne olursa olsun bir durumun sonuna yaklaştığımızı hissettiğimizde geriye dönüp düşünmek, aklımız yetse bile geçmişin muhasebesini yapmak pek mümkün olmuyor. Belki de yaş ilerledikçe insanın içine düşen bir duygu bu.

Hep duyardım, şimdi de duyuyorum “yapacak çok şey var ama yapamadım” Zaman ne çabuk geçiyor der dururuz kendimize. Ancak görünen o ki bu durumu kavramakta çok geç kalıyoruz.
Şunun şurasında Mart 2010 da “CHP'de devrim Kocaeli'nde başladı.” “Sessizlerin çığlığı olduk” naraları atıldığı o kongrenin üzerinden bir buçuk yıl geçmiş. Bu kadar kısacık zaman içine neler sığdırdı bu kendini devrimci zanneden siyaseten arkadaşlar?
Önce attıkları naralar kesildi. Sonra Eşi benzeri görülmemiş bir kurultay yaşandı. Devrimcilik yerini yeni CHP’ye ve de yönetimine bıraktı. Sonra? Sonra Millete vekillik etme heyecanı sardı, CHP’nin öz evlatlarını. Adaylık için olmadık eylemler, olmadık söylemler... Ardından Boşalan örgütlere kendileri gibi hiç tanınmayan ya da unutulmuş ya da sadece birilerinin fısıltıları ile yönetimler atandı. Haydi, bir hengâme daha, yine olmadık eylemler, yine olmadık söylemler. Hatta bir birlerini mahkemeye vermeye kalkanlar. Hatta daha yüreklileri yönetimi kayyuma teslim edelim diyenleri bile çıktı ortaya.
Nihayetinde “babasına bütün CHP lilerin istisnasız saygı duyduğu” Sayın Hurşit Güneş’in üstün gayretleri ile pek çok CHP’ linin kerhen, Atatürk’ün kurduğu bu partiye saygısından sineye çekip kabullendiler bu durumu. Yoksa yalakalığı yaşam biçimi haline getirmişlerin haricinde, hiçbir partili kişisel hırsı aklından da, kendinden de önde giden, kendinden başka herkesi küçümseyen, kendini konduracak, kendince münasip bir yer bulamayan bu kişilerden hiç hoşnut olmadılar.
Başka ilçeleri bilmem ama boşalan Körfez ilçe örgütüne yalvar yakar ilçe başkanlığı teklifi yaptıkları Sayın Eski Hereke Belediye Başkanı, Eski İl kurulu üyesi Ahmet Arıt’ı bile harcamanın yollarına aradılar. Üst yönetimdeki destekçi ağabeyleri sayesinde başarılıda oldular.

***
Gelelim bu günlere. Tıpkı kendileri gibi atamayla gelen, kendilerine biat etmiş, kendilerinin her dediğini yapacak kişilerin iş başında olduğu bu döneme...

 Seçimi kaybetmenin ezikliğini, mahcubiyetini taşıtacak kendilerinin bağnaz düşüncelerine göre günah keçilerini buldular. Talihsiz bir açıklamayla önce seçimin mağlubu değiliz oylarımız artmış dediler. Daha sonra biz ne yapalım. Oy veren vatandaş hem perhiz yapmaya uğraşıyor hem de lahana turşusu yiyor diye gazetelere beyanat verdiler.
Tabii ki vatandaş bu açıklamaları ciddiye almadı ama gerçekten ciddiye aldıkları ise son ihraç istemleri ki bu durum partiye gönlünü kaptırmış partililere, küçük dillerini yutturacak kadar esef verici. Başka partilileri, özellikle de iktidar partisine göbek attıracak kadar sevindiricidir.
Seçimde başarılı olamamış olsa bile iktidar olmaya en yakın olan bu partinin yönetimleri gücüne güç katmanın yollarını araması gerekirken, Partide seçilmiş ve hâlihazırda görev başındaki belediye meclis üyelerinin tamamına ihraç istemek! Bu kadar da değil, il genel meclisi üyesini, seçilerek gelmiş eski ilçe başkanlarını disipline verilmesi görülmüş şey değildir. Buna düpedüz akıl tutulması denir.

Umarım yeni MYK örgütlerdeki bu abuk sabuk yapılanmalara son verir de, sizlerde bizler de kurtuluruz. Çünkü görüldüğü üzere güvendiğiniz destek çatırdayıverdi. Artık Hurşit Bey abiniz yok. MYK da sizler için bir şeyler yapacak durumda değil. Artık zatıâlileri için de sizler için de ben yaptım oldu devri herhalde kapandı. Yani artık kaldınız buradaki “parti demek ben demek” diyen ağır ağabeylerinize.

Sonunda bırakın beş belediyeyi kesin alma fikrini, bu saçmalıklara şahit olan üyelerinizi elde tutmak bile çok zorlaşacak. Ancak dedim ya sona yaklaştığınızda geriye dönüp düşünmek, aklınız yetse bile bir çözüm bulmak pek mümkün olmuyor, hatta imkânsızlaşıyor haberiniz ola. Benden söylemesi, sora neden haber vermedin demeyesiniz.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Komedi zannettim, değilmiş17 Aralık 2012 Saat: 22:34
Neden intihar eder, bu insanlar?18 Eylül 2012 Saat: 22:01
Kamu malı4 Eylül 2012 Saat: 16:44
Sorumluluk nerede?19 Ocak 2012 Saat: 18:08
İşin cılkı çıktı…6 Aralık 2011 Saat: 00:00
Tüm Yazıları
Yukarı ↑