teyap
Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Yeni Bir Hayat

2020 bir başladı pir başladı. Bu seneye dair nice şahane hayal barındırıyorduk içimizde ama Dünya'nın farklı planları varmış gördüğümüz kadarıyla.

20 Mart 2020 Saat: 10:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.576 kez okunmuştur

Uzun soluklu bir aradan sonra hepinize tekrar merhaba değerli okurlar.

Afrika hayallerimizi artık tamamladık diyerek Türkiye’ye dönmüş, alışmış ve çocuklu olarak yeni hayatımıza başlamıştık ki ani bir teklifle yine bu tozlu coğrafyayı düşünür olduk. Hatta düşünmekle kalmadık yeniden dönüş yaptığımız şantiye hayatımızda bir yılımızı geride bıraktık. Üstelik anne baba ve çocuk üçlemesiyle tamamlanmış bir çekirdek aile olarak. Bu atmosferde yazmaya geri dönmek de ayrıca anlamlı ve güzel.

2020 bir başladı pir başladı. Bu seneye dair nice şahane hayal barındırıyorduk içimizde ama Dünya’nın farklı planları varmış gördüğümüz kadarıyla. O; bu zamana dek yaptığımız tüm insani kötülükleri bize ödetmeye hazır! Şu sıralar insanlık olarak af diliyor ve intikamını başka sefere ertelemesi için dualar ediyoruz.

Bu hayata çocuk getirilmez klişesini zamanında çok kafaya takmış bir insanım. Bizim hayatımız kıymetsiz mi diye düşünürdüm hep. Ama şimdi neredeyse tek düşündüğüm oğlum. Elbette ki onun hayatının içinde kendimi ve eşimi de düşünüyorum ama benim biriciğim dünya denen o ufacık mavi noktada daha fazla zaman geçirsin dünyevi zevklerin tadını alsın istiyorum. Bu virüs işte tam da bu noktada bizi her geçen gün iğnelemeye devam ediyor. Oysa ne kadar kibirli ne kadar da mükemmeliyetçi varlıklardık öyle. Her şey bizim içindi. Dünya sadece bizim için dönüyordu. Hani ne oldu? Bir virüs geldi hop diye hayatımızın tam da ortasına düşüverdi.

Ne şans! Ne şanssızlık! Şans ki belki yeniden başlamış gibi oluruz kim bilir. Hani egolarımızdan arınıp, kendi içselliğimizde huzuru bulup, kibrimizden sıyrılıp, deliliklerimize son veririz. Ne şanssızlık ki, bunca yıl yaşayan Dünya’nın son zamanlarındayızdır belki. Yaşamak ne büyük bir müzicedir bunu anlarız belki. Kilometrelerce ötedekine kardeşçe muhtaç olmayı hatırlar, öteki muamelesi yaptığımızı ne denli özleyebildiğimizi anlarız. Üzücü sonuçları da olsa belki yeniden toparlarız kim bilir! Kocaman umut bulutları büyütüyorum içimde her gün tanıdığım ve tanımadıklarım adına.

Yaşıyoruz, yaşayacağız ve göreceğiz. Umarım daha görecek güzel ve güneşli günlerimiz olacak. Birlik içinde, huzurla, gülümseyerek yaşayacağımız günlerimiz. Daha çok yazacak kelimeler bulacağımız zamanlar olsun ümit ederim.

Haydi bakalım. Güçlenelim, sabredelim, umut edelim ve atlatalım. Unutmayalım ki gecenin ardı daima aydınlıktır…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yaza doğru30 Mayıs 2020 Saat: 16:08
Koşar adım yaşadığımız hayatımızda biliyorsunuz ki uzunca bir duraklama dönemine girdik epeydir
Siyah ve beyaz14 Mayıs 2020 Saat: 14:19
Kimisi de sadece duruyor. Bazen durmak da durulmak ve yenilenmek demek aslında.
Güven3 Mayıs 2020 Saat: 13:45
Ben evime o ilk adımı attığımda yeniden hissettim bu duyguyu. O içimden derin derin çektiğim oh ların sebebi tam da bu duyguydu işte
Ey Özgürlük20 Nisan 2020 Saat: 00:20
Çocuklar! Ahh çocuklar! Bu dönemden en çok etkilenen elbette ki onlar.
Urfa’da Karantina Günleri9 Nisan 2020 Saat: 18:36
Belki biraz uzun bir yazı olabilir. Çünkü anlatacak öyle çok şey var ki…
Tüm Yazıları
Yukarı ↑