teyap
Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Yeni Bir Hayat

2020 bir başladı pir başladı. Bu seneye dair nice şahane hayal barındırıyorduk içimizde ama Dünya'nın farklı planları varmış gördüğümüz kadarıyla.

20 Mart 2020 Saat: 10:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.519 kez okunmuştur

Uzun soluklu bir aradan sonra hepinize tekrar merhaba değerli okurlar.

Afrika hayallerimizi artık tamamladık diyerek Türkiye’ye dönmüş, alışmış ve çocuklu olarak yeni hayatımıza başlamıştık ki ani bir teklifle yine bu tozlu coğrafyayı düşünür olduk. Hatta düşünmekle kalmadık yeniden dönüş yaptığımız şantiye hayatımızda bir yılımızı geride bıraktık. Üstelik anne baba ve çocuk üçlemesiyle tamamlanmış bir çekirdek aile olarak. Bu atmosferde yazmaya geri dönmek de ayrıca anlamlı ve güzel.

2020 bir başladı pir başladı. Bu seneye dair nice şahane hayal barındırıyorduk içimizde ama Dünya’nın farklı planları varmış gördüğümüz kadarıyla. O; bu zamana dek yaptığımız tüm insani kötülükleri bize ödetmeye hazır! Şu sıralar insanlık olarak af diliyor ve intikamını başka sefere ertelemesi için dualar ediyoruz.

Bu hayata çocuk getirilmez klişesini zamanında çok kafaya takmış bir insanım. Bizim hayatımız kıymetsiz mi diye düşünürdüm hep. Ama şimdi neredeyse tek düşündüğüm oğlum. Elbette ki onun hayatının içinde kendimi ve eşimi de düşünüyorum ama benim biriciğim dünya denen o ufacık mavi noktada daha fazla zaman geçirsin dünyevi zevklerin tadını alsın istiyorum. Bu virüs işte tam da bu noktada bizi her geçen gün iğnelemeye devam ediyor. Oysa ne kadar kibirli ne kadar da mükemmeliyetçi varlıklardık öyle. Her şey bizim içindi. Dünya sadece bizim için dönüyordu. Hani ne oldu? Bir virüs geldi hop diye hayatımızın tam da ortasına düşüverdi.

Ne şans! Ne şanssızlık! Şans ki belki yeniden başlamış gibi oluruz kim bilir. Hani egolarımızdan arınıp, kendi içselliğimizde huzuru bulup, kibrimizden sıyrılıp, deliliklerimize son veririz. Ne şanssızlık ki, bunca yıl yaşayan Dünya’nın son zamanlarındayızdır belki. Yaşamak ne büyük bir müzicedir bunu anlarız belki. Kilometrelerce ötedekine kardeşçe muhtaç olmayı hatırlar, öteki muamelesi yaptığımızı ne denli özleyebildiğimizi anlarız. Üzücü sonuçları da olsa belki yeniden toparlarız kim bilir! Kocaman umut bulutları büyütüyorum içimde her gün tanıdığım ve tanımadıklarım adına.

Yaşıyoruz, yaşayacağız ve göreceğiz. Umarım daha görecek güzel ve güneşli günlerimiz olacak. Birlik içinde, huzurla, gülümseyerek yaşayacağımız günlerimiz. Daha çok yazacak kelimeler bulacağımız zamanlar olsun ümit ederim.

Haydi bakalım. Güçlenelim, sabredelim, umut edelim ve atlatalım. Unutmayalım ki gecenin ardı daima aydınlıktır…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

EN UZUN MART31 Mart 2020 Saat: 10:07
Fırtınalı zamanlardayız ve ne zaman atlatacağımız işin uzmanları tarafından da öngörülemiyor. Belki de işin en zor kısmı bu; belirsizlik.
Kumdan hayaller11 Kasım 2016 Saat: 15:57
Hayal mekan11 Mayıs 2016 Saat: 11:17
Seyir16 Mart 2016 Saat: 09:55
Tüm Yazıları
Yukarı ↑