teyap
Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Limon

Siz bu yazıyı okuduğunuzda annem ve babamın dönüşlerinin üzerinden epey zaman geçmiş olacak ama aynı hissiyat hala üzerimde olacak biliyorum.

24 Ocak 2021 Saat: 23:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 98 kez okunmuştur

Tek çocuğum ama kalabalık, şen şakrak, sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Anılarımı büyüdükçe daha çok sahiplendim sevdim ve onlara sıkı sıkı tutundum hep. Kıymet bilirim, fotoğrafların gücüne inanırım ve onları bağrıma basarım, sıkıntılı zamanlarımda bana güç verirler. Ailenin ne denli önemli olduğunu üniversite sonrası tam manasıyla idrak ettim çünkü üniversite çağlarında başında kavak yelleri esen asi bir kız çocuğuydum. 

Seneler beni uzak coğrafyalara taşıdı, bir çocuk doğurdum ve büyütüyorum. Çoğunluğun yerleşmek istediği güzel bir kentteyim ama genellikle yalnız hissediyorum çünkü memleketime uzak, dostlarıma hasretim. Ailemi özellikle de pandeminin olduğu şu günlerde daha az görebiliyorum, zamanlar hep sınırlı.

Siz bu yazıyı okuduğunuzda annem ve babamın dönüşlerinin üzerinden epey zaman geçmiş olacak ama aynı hissiyat hala üzerimde olacak biliyorum. Onlar yanımdan gittiğinde geride bıraktıkları kokuları, sesleri, evdeki varlıkları uzunca bir süre benimle yaşamaya devam ediyor. Mutfakta her içişlerinde bardaklarına koydukları limon dilimlerini bir süre tezgâhta tutmaya devam ediyorum. O gidiş, o anki ayrılış limon gibi ekşi bir tat bırakıyor kalbimde. Bir an merdivenlerden inecek de gelecekler gibi hissedip kafamı yukarı kaldırıyorum. Elbette günler geçtikçe bu eksiklik hissi yerini özleme bırakıyor ama ilk zamanlar gerçekten epey zorlanıyorum.

Eskiden şükretmenin önemini ve iç rahatlatıcılığını bilmezdim. Şimdilerde onların kilometrelerce uzağımda olsalar da sağ ve sağlıklı olduklarını bilmek büyük bir şükür sebebi. Hala istediğim an telefonun diğer ucundan seslerini duyabiliyorum. Bu öyle büyük bir nimet ki…Yine de insanoğlu işte bazen elindekiyle yetinmeyip daha fazlasını isteyebilen bir canlı. Her an bir uzanma mesafemde olmalarını arzu ediyorum. Aile kocaman kalın gövdeli sağlam bir ağaç gibi aynı, sırtını güvenle ve huzurla yaslayabileceğin. Bu yüzden anılara sahip çıktığımız gibi an’lara da sahip çıkmalıyız. Hala telefonun diğer ucunda bize cevap veren o sevgi dolu sesler varken onlara sıkıca sarılalım, şükredelim ve olabildiğince mutluluk biriktirelim hep beraber.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Cesur yeni dünya17 Mart 2021 Saat: 22:44
Beynimizi uyuşturan o kitaptaki gibi bir madde değil belki ama son zamanlarda sosyal medya ve bilinçsiz internet kullanımının uyuşturduğu kafalarımız üzerine çokça düşünüyorum.
Evlat13 Şubat 2021 Saat: 14:28
‘Bütün dünya üzerinde tek bir güzel çocuk vardır, bütün anneler de ona sahiptir.’
İhtiyatlı iyimserlik8 Ocak 2021 Saat: 12:57
İnsanlar ölüyor, ölmeyenler günlerce eziyet çekiyor. Tüm anlatılanları birleştirince ortaya çıkan tablo Amerikan filmleri gibi.
Kimsin9 Aralık 2020 Saat: 15:29
Zaman değişiyor ama kafalardaki kalıplar değişmiyor. Çünkü herkes işine nasıl geliyorsa öyle yapmaya devam ediyor.
Bu hayat benim27 Kasım 2020 Saat: 19:46
Hayatımızın sınırlarını epeyce daralttığımız şu günlerde ruhumuzu sınırsızca özgürleştirmek ve mutlu olabilmek için harekete geçelim.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑