teyap
Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

İhtiyatlı iyimserlik

İnsanlar ölüyor, ölmeyenler günlerce eziyet çekiyor. Tüm anlatılanları birleştirince ortaya çıkan tablo Amerikan filmleri gibi.

8 Ocak 2021 Saat: 12:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.805 kez okunmuştur

Hayatın her şeye rağmen nasıl da eskisi gibi devam ettiğine şaşırıyorum. Yeni normalleri hala içimize sindiremedik. Görüyorum ve kalakalıyorum bazen, nasıl da umursamaz olabiliyor insanoğlu, bile isteye nasıl da işine geldiği gibi algılayıp uyguluyor.

Ufacık bebeler ile sokaklarda rahatlıkla gezinen insanlar var veya hala doyasıya parklarda oynayan çocuklar. Ben bırakın korona gibi bir gerçeğin hayatımızda oluşunu, ortada hiçbir şey yokken bile oğlum ufakken soğukta sokakta veya kapalı alanlarda olmaya endişe ederdim. Biz evet iyimseriz geçeceğini biliyoruz ama ihtiyatlıyız da. Hayatımızdan -zorunlu haller haricinde- kapalı yerlerde olmak ve parklarda oynamak çıkalı çok uzun zaman oldu. Araba turları favorimiz. Bazen nasıl bu denli sabırlı olabildiğime inanamıyorum. Üstelik evin içinde 7-24 bir oğlan çocuğuyla birlikte mesai verirken.

İnsanlar ölüyor, ölmeyenler günlerce eziyet çekiyor. Tüm anlatılanları birleştirince ortaya çıkan tablo Amerikan filmleri gibi. Ama hayatımızı Türk filmleri gibi yaşıyoruz, trajikomik bir biçimde. Alışamadık, alışmaya çalışmıyoruz, sadece yaşıyoruz, geçip gidiyoruz günlerin içinden yarını düşünmeden.

Yeni yıl için beklentilerimiz aslında her zamanki gibi çok fazla. Daha çok kazanmak daha çok varmak istiyoruz hayallerimize. Çıktığımız yoldan dönmek istemiyor hızla ilerliyoruz. Bazen durup dinlenmek yerine gaza asılıyoruz bazense mola yerinde zamanın çoğunu geçiriyoruz. İnsanoğlu çok dengesiz ve dünyanın da dengesini bozuyor. İçimizde dengeyi henüz bulamamışken yaşam alanımızda nasıl bulalım ki?

Her şeye rağmen devam ediyoruz. Tüm olup bitene rağmen bir şekilde yabani otlar gibi büyüyor sarıyoruz ortalığı. Bunca çaba da takdire şayan aslında, vahşice direniyoruz. Bakalım daha neler göreceğiz nefesimiz yettiğince. İyi olalım diyorum tüm diğer kelimeleri bir kenara bırakıp. Genel bir iyilik hâkim olsun istiyorum önümüzdeki yıllara. Hak ettiğimize olan inancımı zaman zaman kaybetsem de umutlarımı koruyorum bir çocuğu korur gibi.

2021 geldi. Milenyumun bilinmezliği korkusunu üzerimizden atalı çok oldu. Ne yazlar baharlar kışlar geçirdik. Elimizde hayallerimiz devam ediyoruz tabana kuvvet. Görelim ve yaşayabilelim tek dileğim bu, sağlıkla, ihtiyatla, iyilikle ve kendimize dönerek.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Cesur yeni dünya17 Mart 2021 Saat: 22:44
Beynimizi uyuşturan o kitaptaki gibi bir madde değil belki ama son zamanlarda sosyal medya ve bilinçsiz internet kullanımının uyuşturduğu kafalarımız üzerine çokça düşünüyorum.
Evlat13 Şubat 2021 Saat: 14:28
‘Bütün dünya üzerinde tek bir güzel çocuk vardır, bütün anneler de ona sahiptir.’
Limon24 Ocak 2021 Saat: 23:35
Siz bu yazıyı okuduğunuzda annem ve babamın dönüşlerinin üzerinden epey zaman geçmiş olacak ama aynı hissiyat hala üzerimde olacak biliyorum.
Kimsin9 Aralık 2020 Saat: 15:29
Zaman değişiyor ama kafalardaki kalıplar değişmiyor. Çünkü herkes işine nasıl geliyorsa öyle yapmaya devam ediyor.
Bu hayat benim27 Kasım 2020 Saat: 19:46
Hayatımızın sınırlarını epeyce daralttığımız şu günlerde ruhumuzu sınırsızca özgürleştirmek ve mutlu olabilmek için harekete geçelim.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑