teyap
Tuğba Tekeli
Tuğba Tekeli

Güven

Ben evime o ilk adımı attığımda yeniden hissettim bu duyguyu. O içimden derin derin çektiğim oh ların sebebi tam da bu duyguydu işte

3 Mayıs 2020 Saat: 13:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 194 kez okunmuştur

Güven; kelime anlamı olarak ‘korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu demek.

Güven kelimesinin hayatımızda ne denli önemli bir yere sahip olduğunu son zamanlarda sanırım daha iyi anladım. İnsan bazen bildiği şeyleri bile tekrar hatırlamak ihtiyacı duyuyor. Sanırım rutine ayak uydurmak da icap ediyor. Unutmak çok sık yaptığımız bir şey ve kimi zaman düştüğümüz yanılgıların içinde en kıymetlisi. Güven duygusu da unutulan bir duygu ne yazık ki.

Ben evime o ilk adımı attığımda yeniden hissettim bu duyguyu. O içimden derin derin çektiğim oh ların sebebi tam da bu duyguydu işte. Kendimi güven dolu bir ortamda çocuklar gibi mutlu hissettim. Oğluma sıklıkla anlatmaya çalıştığım da bu ‘burada güvendesin, burası bizim alanımız, evimiz’.

Cezayir’de kaldığımızda içimde en eksik duygu bu oluyor. Elbette güvenli bir ortamdayız orada da ama insan yabancı bir memlekette ailesinden bildiklerinden uzak olunca üstüne üstlük bir de dünyada böyle özel bir durum hakimse en çok hissetmek istediği güven! Dönme sebeplerimizden en önemlisi buydu işte. Ne kadar karantina olacağını bilsek de sonunda bu güven dolu ortamda yani evimizde uyanacağımızı bilerek onca saattik yolda olma halini kabul ettik.

Urfa’da karantinadayken de devletin güvencesinde olduğumuzu bildiğimiz halde o içimizdeki boşluk dolmadı. Bilmediğimiz bir yerdeydik ve tanımadığımız insanlardan medet umduk. İyi ki dediğimiz çok şey de oldu elbette ama hep aklımızda nihayete ermek vardı yuvaya dönmek.

Bu günlerde minicik bir virüs tüm özgürlüğümüzü ele geçirmişken işte umut dışında en çok ihtiyacımız olan duygu bu. Güvenle günleri geçirmek, güvenle sokakta olabilmek, güvenle uyuyabilmek ve devam edebilmek. İnanmak başarmanın yarısıdır derler ya hani inanmamız lazım ve inandıklarımız için çabalamak. Güvenli ortamlarımızda biraz daha kalmayı becerebilirsek sabrın sonu selamet olacak!

Aslında yazılacak öyle çok kelimem var ki sizleri sıkmaktan korkuyorum. Bir dahaki sefere biraz etrafımızdaki insanlardan bahsedelim ne dersiniz? Bu süreci nasıl geçirdiklerini gözlemleyelim ve güzel çözümlemeler çıkartalım…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yaz16 Haziran 2020 Saat: 23:31
Yaza koşar adım gidiyor içimdeki çocuk
Yeni Normal11 Haziran 2020 Saat: 10:34
Normal; kelime anlamı olarak alışılagelene, kurala uygun olan, şaşılacak bir yönü bulunmayan, olağan, doğal demek. Yani hatırladığımız eski hayatımız.
Yaza doğru30 Mayıs 2020 Saat: 16:08
Koşar adım yaşadığımız hayatımızda biliyorsunuz ki uzunca bir duraklama dönemine girdik epeydir
Siyah ve beyaz14 Mayıs 2020 Saat: 14:19
Kimisi de sadece duruyor. Bazen durmak da durulmak ve yenilenmek demek aslında.
Ey Özgürlük20 Nisan 2020 Saat: 00:20
Çocuklar! Ahh çocuklar! Bu dönemden en çok etkilenen elbette ki onlar.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑