teyap

Sanat

Şölen Başlıyor

Darıca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nin beşincisi 13 Haziran 2011 Pazartesi günü saat 18:00’da yapılacak olan kortej yürüyüşü ve etkinliklerle başlıyor.

11 Haziran 2011 Saat: 23:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.977 kez okunmuştur

Şölen Başlıyor
Şölen Başlıyor

27 derneğin kendi yöresel kültürlerini sunacağı festival 10 Temmuz 2011 Pazar akşamı yapılacak final gecesi ile son bulacak. 2.Etap çalışmaları büyük oranda tamamlanan sahilde yapılacak olan etkinlikler boyunca ülkemizin değişik illerinden milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, binlerce insanın şölenlere katılması bekleniyor.28 gün sürecek olan şölenlerde, ilçede faaliyet gösteren dernekler,  yöresel kültürlerini, müziklerini ve oyunlarını sergileme imkanı bulurken, kurulan stantlarda kendi yörelerine ait yiyecek, içecek ve hediyelik eşya satışları yaparak dernek bütçelerine katkı sağlamayı hedefliyorlar.
TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Bu yıl beşincisini düzenleyecekleri Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nin her geçen yıl bir öncekinden daha güzel geçmesi adına seferber olduklarının altını çizen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bölgede yaşayan insanlar arasında birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi adına önemli bir katkı sağladığına inandığı şölene ilginin her geçen yıl arttığını söyleyerek “artık geldiğimiz noktada sadece Darıca’lı vatandaşlarımız değil, tüm ülkemizden on binlerce insanın her akşam sahilimizde farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalaması bizleri son derece memnun etmektedir. Yaklaşık bir boyunca devam edecek etkinliklerin değişik kültürlerden gelerek Darıca’da buluşan insanlarımızın da birbirini daha iyi tanımasına olanak sağlayacağını ve kültürel kaynaşmayı pekiştireceğini memnuniyetle söyleyebiliriz. İlçemizin marka olması adına bu festivalin önemi büyüktür. Her geçen yıl bir adım ileri atarak daha güzel bir organizasyon için çalışmalarımız devam ediyor. Şölenin gerçekleşmesinde emeği geçen, başta dernek başkanları olmak üzere herkese teşekkür ediyor, bütün bölge halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑