teyap
Özcan Dal
Özcan Dal

Salih kardeşim,sen beni tenkit et,

11 Mart 2015 Saat: 22:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 48.428 kez okunmuştur

Deki Özcan abi meclisi neden dolduramıyorsun, ayıp,  79 kişilik meclise 39 kişiyle 2015 bütçesini oyluyorsun yakışıyor mu abi?

Özcan abi oluyor mu hiç! her meclis çıkıyor kendin konuşuyor, millete kendini zorla dinletiyorsun.    Ne bir komite başkanını konuşturuyor, ne bir yönetim kurulu üyesini çıkartıyor ne de bir meclis üyesinin konuşmasına müsaade ediyorsun, varsa da yoksa da sensin.

Son imza törenini tabii ki alkışlıyoruz, diğer yaptığınız faydalı çalışmalar gibi bu da üyelerin Türk Patent Enstitüsüne ulaşmasında kolaylık sağlayacaktır.

Ama bize ne be Özcan abi, sana kimler gelmiş, kaç kişi gelmiş, ne içmişsiniz, ne yemişsiniz, nereleri gezmişler, nereleri gezdireceklermiş, onun fotoğrafı, bunun görüntüleri içerisinde, üyene fayda getirecek hiçbir nokta olmayan, onlarca yüzlerce karenin bize ne faydası varki seyrettiriyorsun.

Ne bir kobinin atölyesinde kaynak yapan işçiningörüntüsü, ne bir yatırım projesi, ne yeni bir ihracat pazarındaki çalışma, ne bir tarımdaki argeden sonuç alınmış elmayı ısıran minik yavrumuzun şirin görüntüsü, nede fırıncımızın alın terini gözümüze sokacak kareler… sen bunları göster, yoksa gelen sana çikolata getirmiş sende ziyaret edene kahve ısmarlamışsın, bunların bize ne faydası varki  gösteriyorsunÖzcan abi.

Mesela  Kocaeli’nin milli gelirdeki yerinin ikincilikten dördüncülüğe düştüğünü ve bunun nedenininde sanayileşmede yeterince diğer iller kadar büyüyememek olduğunu söylemiyorsun.

Bilmem kim beylerin seni ziyaret ettiğini gösteriyorsun da işsizlik sayısının son 4 ayda tehlikeli şekilde tırmandığından bahsetmiyorsun.

Ekim 2014 de işsizlik maaşı olarak 141 milyon TL ödenirken,

Ocak 2015 de 182 milyon TL’ye çıktığını dile getirmiyorsun.

Ekim 2014 de işsiz sayısı 261.360 iken,

Ocak 2015 de 321.547’ye çıktığını söylemiyorsun.

Yatırımların bir önceki seneye göre %20 azaldığından bahsetsene, boğazda 3.tünel geçişinin projelendirme aşamasında olduğunu Gebze’deki KOBİ’LERİN, sanayicilerin bundan ne kadar faydalanabileceğinden bahsetsene abi.

Acaba Gebze’de durum nedir, ondan bahsetmiyorsun. Senin söylediklerini alkışlarsak iyiyiz, tenkit ederken kötü müyüz?

Kocaeli’de verginin %60’ı Gebze’den elde ediliyor da Kocaeli Gebze’ye bunun ne kadarını veriyor.

Bursa’nın sanayicisi,gevurun 3 milyon euro’ya yaptığı vagonu 1 milyon euro’ya yapıp Bursa Belediyesine verirken ve de Bursa Belediyesinin tarihindeki en büyüksiparişini alıp bunları yaparken, sanayinin başkenti dediğimiz Gebze’de 10 organize sanayi bölgesi, TÜBİTAK, Silikon Vadisi,TSE, GTÜ gibi değerleri Ticaret Odasının önderliğinde birleştirerek bizler de böyle bir şey yapamazmıyız Özcan abi.

Bana ; Özcan abi biliyor musun de,

Son bir yıl içerisinde 222.000kobi bankalar tarafından takibe girdi.

Mikro ölçülerdeki kobilerde 2014’de 176.000

Küçük kobilerde 36.925 kobi

Ve Özcan abicim buna dikkatini çekiyorum orta ölçekli kobilerde 2 yıl içerisinde takibe giren kobi %85 artarak 10.000’e çıkmıştır. Özcan abim sen bundan bahsetsene.

Tabii ki sosyal projelerin olacak, uyuşturucuyla da uğraşacaksın, kitap da toplayacaksın, Ama abicim senin sosyal projelerin bütün projelerinin %20-25’ini kapsayacaktır. Çünkü sen belediye değilsin, kaymakamlık değilsin, hele sen hayır ve sosyal yardımlaşma derneği hiç değilsin. Sen ticaret odasısın. Gebze’nin üreteniyle, sanayisiyle, ticaretiyle alakalı yaptıklarını söyle güzel abim.

De bana abisi, şimdi diyeceksin ki, abi ya sen başkan mısın ki ben bunları sana söyleyeyim.

Olsun abisi, sen bunları şimdi söyle.

İnşallah benimde bunları cevaplayacağım zaman gelir.

Hiç olmazsa ozamana kadar senin için rahat olmasa da, gelecekten umudun olur.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑