Sandalyeyi koysa kazanır!

2 Eylül 2013 Saat: 19:29
İsa Turhan

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça siyaset çarkı her geçen gün hızlanmaya başlarken gerek meclis üyelikleri gerekse de belediye başkan aday adaylığına hazırlananlar için uykusuz geceler başladı.

Görünen o ki en çok uykusuzluk çekecek olanlar muhalefet partililer özellikle de CHP’liler. Ankara yollarını arşınlayan aday adayları bir taraftan da kamuoyunda nabız yoklamaya devam ediyorlar. Ancak CHP’deki bir hastalık yıllardır devam ediyor.  İşte bu hastalık partiyi için için kemiriyor partilileri küstürüyor. 15 günlük tatilde gezdiğim yerlerde seçimlerle ilgili de izlenimler edindim. Partili Belediye başkan aday adaylığını gövde gösterisiyle açıklıyor. İlçe yönetiminin de desteği ile alkış kıyamet şatafat gırla gidiyor sanki seçim zaferi kutlanıyor. İlçe yönetimi ve partililer memnun ancak..

Memnun olmayanlarda var. Kim?

İlçe halkı..

AKP’li belediye başkanının yönetiminden memnun olmayan vatandaşlar muhalefet partisi aday adayını görünce şok olduklarını çünkü aday adayının bugüne kadar halkın içinde görmediklerini sadece seçimden seçime ortaya çıktığını belirtirken ilçede sevilen sayılan iş yapabilecek kabiliyette birisinin aday adayı olmasını istiyorlar.

Ancak halkın istediği partiliyi de ilçe yönetimi istemiyor. Gel de çık işin içinden.

Aday nasıl belirlenecek peki?

Halkın seçimi kazanacağına inandığı isim parti yönetimi tarafından ilçe yöneticilerinin de baskısı ile uygun görülmez ise ilçede seçimi kazanması mümkün değil.  Bu nedenle CHP işte buna benzer adamcılık uygulamalarıyla seçimi elleriyle AKP’ye teslim ediyor.  Eğer aynı tutumu bu seçimde de uygularlarsa yine kaybedecek.

 

+++++++++++

Meclis üyeleri nasıl olmalı

 

Belediye başkanlığının yanı sıra meclis üyeliği içinde isimler ortaya çıkmaya başladı. Bu meclis üyelikleri içinde birtakım yaptırımlar olmalı. Yıllardır meclise gelip de ağzını dahi açmayan meclis üyeliğini sadece etiket için yapmaya çalışan meclis üyesi profilini halk artık istemiyor. Nitelikli, eğitimli, dinamik, kendini ve halkın isteklerini dile getirebilecek kişiler meclis üyesi olabilmeli.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları