teyap

Güncel

Merkez Prime Açılıyor

Özel Merkez Prime Hastanesi 15 Haziran tarihinde hasta kabulüne başlayacak. Hastanenin tanıtımı için bir basın toplantısı düzenleyen Doktor Hakan Höbek, hem teknik donanım hem de kadro olarak en üst düzeyde sağlık hizmeti sunacaklarını söyledi.

12 Haziran 2020 Saat: 16:44
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 29.394 kez okunmuştur

Merkez Prime Açılıyor
Merkez Prime Açılıyor

Özellikle göz, kalp-damar ve onkolojik ameliyatlar konusunda Gebzeli hastaların İstanbul’a gitmesine gerek kalmayacağını vurgulayan Höbek, “Buraya dışarıdan hasta gelecek, sağlık turizmi için de hazırlıklarımızı tamamladık. Hastanemizin çatı kısmında hem acil hem de sağlık turizmi açısından helikopter pisti hazırladık” dedi.

7 ameliyathanenin biri sadece kadınlar için 

27 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede 150 yatak kapasitesi ve 7 ameliyathane bulunduğunu kaydeden Höbek, “Ameliyathanemizin birisini kadın hastalarımızın tercihlerine göre kadın doktor ve personelin olacağı şekilde ayırdık. Elbette doktorları cinsiyetine göre ayırmıyoruz ancak özellikle kadın hastalarımızın bu yöndeki mahremiyet ve tercihlerine de saygı duyulmalı. Hastanemizde ayrıca fizik tedavi, SPA ve spor alanları da bulunmaktadır. Tüm mimari tasarımını ben ve ekibimle birlikte gerçekleştirdik” dedi.

2002’den 2020’ye sağlık yolculuğu

2002 yılında kurulan Özel Gebze Merkez Hastanesi’nin ikinci yatırımı olan yeni hastanede 60 hekim ve 400 personel hizmet vereceğini belirten Doktor Hakan Höbek, “Biz 2002 yılında kurduğumuz Merkez Hastanesi’nde gerçekten potansiyelimiz üst seviyedeydi. Hasta yoğunluğu çok oldu ve hastane binamız yetersiz kalmaya başladı. Biz yeni hedefler belirlemeliydik. Bölgemiz sanayinin kalbi ve Kocaeli’de bulunduğu için gerçekten potansiyelimiz çok yüksek. Sağlık sektöründe bu bölgede sağlık turizmleri eksik. Bu bölgede spesifik bir şeylerin yapılmasını gerek gördük. Hem Gebze’yi hem de Kocaeli’yi tanıtacağız. Bizim övündüğümüz asıl kaynak teknolojik hizmetlerimiz” dedi.

Yönetim kadrosunda tanıdık isimler

Özel Gebze Merkez Prime hastanesinin yönetim kadrosunda ise tanıdık isimler göze çarpıyor. Hastanede CEO olarak Vahit Kurtuluş, Başhekim olarak ise Doktor İbrahim Altınkaynak yer alıyor. Gebze Fatih Devlet Hastanesinin eski Başhekimi Doktor Hürcan Alpay ise Özel Gebze Merkez hastanesinin Başhekimi olarak görev yapacak.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑