teyap
Kemal Uyar
Kemal Uyar

İki Erkek Üç kadın

14 Ocak 2013 Saat: 20:01
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.460 kez okunmuştur

Akşam haberlerinde bir görüntü.  Yerde yatan birini tekmeleyen iki adam. ..

Olay, İstanbul-İzmir seferini yapan bir yolcu uçağında yaşananların aprondaki devamı. İddialara göre diyemeyeceğim, görüntüler açık, uçakta cep telefonlarını kapatmayıp uykuya dalan, uçak görevlilerinin uyarılarını dikkate almayan iki Azeri yolcu, uçağın iniş yapmasının ardından kendilerine tepki gösteren yolcuları tartaklıyor.

***

Uçak havalandığı sırada cep telefonları çalmaya başlıyor, Azeriler telefona cevap vermiyor, bu sırada uçağın kabin görevlileri yolcuları uyandırıp cep telefonlarını kapatmalarını istiyor. Ancak iki arkadaş, uyarıları dikkate almıyor. Yolculuk sırasında da, bu iki kişinin cep telefonları aralıklarla çalmaya devam ediyor. Diğer yolcuların tepkilerine rağmen iki yolcu ısrarla telefonlarını kapatmıyor.

***

Havalimanına inilmesiyle birlikte uykuları bölünen Azeriler, tepkilere şiddetle karşılık veriyor. Tüm bunlar bir havalimanında apronda yaşanıyor ve ortalıkta güvenlik elemanı, polis vesaire yok. En sonunda gözaltına alınan teröristler, yaptıklarının bir ehemmiyeti olmadığı sonucuna varılmış olmalı ki serbest bırakılıyor.

***

Bu olay, ülkemizde yaşanan her türlü şiddete bir örnektir. Her gün bir habere rastlayabilirsiniz, uyguladığı şiddete rağmen serbest bırakılanlar hakkında. Kocasından dayak yiyen kadınlar, töre diye katledilen kızlar, trafikte tehdit edilenler, haksızlığa uğrayanlar hep şiddetten nasibini alırken, şiddeti uygulayanlar gün gelir mağduru oynamaya başlar.

Öyle ki, binlerce askerimizi şehit edenler, onca masum insanı katledenler belasını bulunca; medya dediğimiz paralı güç, başına kurşun sıkılan üç teröristten “üç kadın” diye bahsetmeye başlar. Neredeyse, bu üç teröristin başına gelenleri haber yaparken ekranın köşesine siyah kurdele konduracaklar.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Şeytan19 Mart 2013 Saat: 00:22
Ağa Oğlu4 Şubat 2013 Saat: 21:36
Bir Eşek Hikâyesi23 Ocak 2013 Saat: 01:21
Bulut Atlası7 Ocak 2013 Saat: 20:07
Babam sağ olsun!24 Aralık 2012 Saat: 21:07
Tüm Yazıları
Yukarı ↑