teyap

Kadın

Kadınlar Avrupada birinci

2. Ulusal Kadın sağlığı Sempozyumunda, Prof. Dr. Tokgözoğlu Kadınların kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerde Avrupada birinci olduğunu söyledi.

10 Mart 2011 Saat: 00:47
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.342 kez okunmuştur

Kadınlar Avrupada birinci
Kadınlar Avrupada birinci

Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen “2. Ulusal Kadın Sağlığı Sempozyumu”nda Türkiye’nin özellikle de kadınların kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerde Avrupa birincisi olduğu bildirildi.

Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜKSAM) ve Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) tarafından düzenlenen sempozyumda konuşan Prof. Dr.Lale Tokgözoğlu; kalp ve damar hastalıklarının dünyada ve Türkiye’de en sık görülen ölüm nedeni olduğunu söyledi. Türkiye’nin özellikle kadınlarda kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerde “Avrupa’da birinci” sırada yer aldığını vurguladı. Prof. Dr. Tokgözoğlu kadınların en sık göğüs ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurduğunu ancak bu şikayetlerin sırt, çene, karın ağrısı veya nefes darlığı, bulantı ve kusma da olabilidiğini, hatta diğer hastalıklar tarafından maskelenebileceğini anlattı.

Sağlığın Sesi

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑