teyap

Sanat

İşbirliği zihinsel engelli çocuklara imkân sağladı

Faruk Yalçın hayvanlar âlemi-botanik bahçesi ve İstanbul Büyükşehir belediyesi özürlüler Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul’un ilk özürlüler Müzik grubu(ISÖMBUL) ve Folklor grubu Yeteneklerini Darıca’da sergiledi

1 Haziran 2012 Saat: 01:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.365 kez okunmuştur

İşbirliği zihinsel engelli çocuklara imkân sağladı
İşbirliği zihinsel engelli çocuklara imkân sağladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü Ümraniye Özürlüler Merkezi’nde yerleşik orkestra ve solistlerden oluşan grup 30 Mayıs günü Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi’nde gelen ziyaretçilere muhteşem bir konser sundular.
Konserde okullardan gelen ziyaretçiler büyük şaşkınlıkla, İSÖMBUL’un yeteneğini izlediler ve çocuklar alkışları ve dansları ile gruba eşlik ettiler.
Konser sırasında sergilenen herkesi şaşırtan uyum ve ahengi, 3 yıldan beri hemen hemen her gün çalışmaları sayesinde büyük emeklerle sağladıklarını söyleyen grubun yöneticisi Ramis Ekinci, ekibi ile gurur duyduğunu söyledi. Konserden sonra yine zihinsel özürlülerden oluşan diğer bir grup ise, muhteşem bir folklor gösterisi ile ziyaretçilere görsel bir ziyafet çektiler. Zihinsel engelli çocuklar için son derece etkin ve yararlı olan bu çalışma, aynı zamanda engellilerin sosyalleşmeleri ve iş başarma duygularını da besliyor.

Faruk Yalçın hayvanlar alemi-botanik bahçesi ve İstanbul büyükşehir Belediyesi işbirliği Zihinsel engelli çocukların yeteneklerini sergilemelerine imkan yarattı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü Gösteri ve Sanat Topluluğu bünyesinde faaliyetler yürüten zihinsel engelli çocuklar, 30.5.2012 tarihinde Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde folklor gösterisi ve koro etkinliği gerçekleştirdiler. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Tuzla Horon Ekibi ve yine belediyeye bağlı kurumlardan Ümraniye Korosunun üyeleri olan zihinsel engelli çocukların yetenekleri, park ziyaretçileri tarafından ilgi ve hayranlıkla izlendi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑