teyap
İsa Turhan
İsa Turhan

Oyum en güzel otobüs ve şarkıya

27 Şubat 2014 Saat: 17:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.458 kez okunmuştur

Yatıyoruz seçim kalkıyoruz seçim. Televizyonu açıyoruz seçim yola çıkıyoruz yine seçim yine seçim. Ne ekonomi, ne yolsuzluklar, nede başka bir şey düşünemez konuşamaz olduk. Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. Ülkenin geldiği nokta ve geleceği Allah’a emanet..

Ancak…

Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle rezilce bir seçim çalışması var mı bilemem. Belediye başkan ve meclis üyesi adayları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yıllardır unuttukları sokakları büyük bir tebessümle arşınlayıp evlere girip “hizmet için geldik” diyerek oy istiyorlar. Vatandaşa bol bol vaatlerde bulunuyor. Bunun yanı sıra sokaklarda sabahtan akşama kadar sesli yayın yapılıyor.Adaylar için müzik ve şarkılarda milyonlar harcanarak propaganda malzemesi hazırlanıyor.

Acayip taktım bu bayraklı sesli propagandalara. Tamam birileri köşe olacak ama yazık günah yahu. Şimdi vatandaş en güzel ve en çok bayrağa asana mı, ya da trafiğinin içine eden ön camı hariç her tarafı giydirilen otobüslerde çalınan şarkılara göre mi verecek oyunu. Parası bir tarafa (nasılsa vatandaşın cebinden çıkıyor, çok şükür kutular da dolu!) o yaydığı son ses ayarında bangır bangır türküler. 2 dakika arayla tüm siyasi partilerin araçları ortalığı yırtarcasına propaganda yapmalarına ne demeli

Gece vardiyasından eve gelen işçi kardeşim, yatağa bağımlı yaşlı hastamız, uyku zamanı gelmiş minik bebişimiz sıkıysa uyusun. Ya 10’nu yıl marşı ya da Hadi bir daha bir daha türkü ve marşlarıyla yataktan fırlamak zorundalar.

Eskiden olsa mülki amire şikayet etsin belki bir ayar çekerdi ama bugün mülki amire ayar çekildiği için kimse kimseyi umursamıyor.

Yazık günah her şeçim dönemi insanlar bu çirkinliklerle yaşamak zorunda mı..

O bayrak ve afişlere verilen paralara yazık günah değil mi. Vatandaş oyunu en güzel türküye, en güzel otobüse, en güzel bayrak asana mı verecek. Bırakın artık bu sığ düşünceleri de adam gibi propaganda yapın.

 

5 yıldır siyah renkli siyah camlı ultralüks makam otomobilde vatandaşını selamlayanlar bugün oy için olmadık vaatlerde bulunmasına vatandaşın sandıktaki cevabını merak ediyorum.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Nerede o eski yılbaşı akşamları29 Aralık 2017 Saat: 11:36
Hasan Altuntaş ve Özgür Demirtaş27 Ekim 2015 Saat: 15:23
Takım Tutar Gibi Parti Tutarsan28 Aralık 2013 Saat: 22:06
Sandalyeyi koysa kazanır!2 Eylül 2013 Saat: 19:29
Tüm Yazıları
Yukarı ↑