teyap

Röportaj

Hedef : Türkiye Çapında Bir Marka Olmak

1972 yılında Siirt ve Diyarbakır’da Fahri Çeliker ve Ahmet Taşkıran tarafından kurulan Çelik Can İnşaat, 20’nci yılında şirketleşti.

18 Haziran 2010 Saat: 14:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 10.906 kez okunmuştur

Hedef : Türkiye Çapında Bir Marka Olmak
Hedef : Türkiye Çapında Bir Marka Olmak

Engin Taşkıran ortaklığında Güneydoğu’dan batıya ve ülke geneline yayıldı. İki ortak hedeflerinin daha da yukarısı olduğunu belirtirken sanki sınırları aşmayı zorluyor   

Temeli 1972’de Siirt’te atıldı  

Bir firmanın ülke geneline açılmasında çıkış merkezi yine hep batı oldu. Bir kaç istisna dışında. İşte o istisnalardan biri temeli 1972 yılında Siirt’te Fahri Çeliker tarafından atılan, 1992 yılında şirketleşen ve yoluna şimdi Cem Çeliker ve Engin Taşkıran ortaklığında devam eden ÇelikCan İnşaat Sanayi Limitet Şirketi. Güneydoğuda kurulup batıya doğru açılan, ülkeye yayılan az sayıda örnekten biri.   

38 yıllık tecrübe ve kalite  

Sektöründe 38 yılı  geride bırakan Çelik Can İnşaat’ın bugüne kadar geride bıraktığı eserler saymakla bitmez. Güneydoğu Anadolu bölgesinde başlayan üretimler İstanbul’a kadar uzarken Darıca’ya da sıçradı. Cem Çeliker ve Engin Taşkıran 38 yıllık tecrübe ve kalite, daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayış ile Darıca’da da kalıcı izler bırakma amacında olduklarına değindi. İki ortak kendilerini ve firmaları sürekli geliştirdiklerine, yenilediklerine değinip konut sahibi olmak isteyenlere de, “Bu dönem bunun için en iyi dönem. Konut sahibi olmak isteyenler bu fırsatı iyi değerlendirmeli” dedi.   

Hem kamuya hem

özel sektöre üretim  

Cem Çeliker ve Engin Kaplan firmalarının kuruluşundan bugüne olan süreci şöyle değerlendirdiler: “Yol projeleri ile başlayan çalışmalarımız devlete ait taahhüt işleri ile devam etti. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin muhtelif yerlerinde hükümet konakları, devlet hastaneleri, okullar gibi kamusal üretimlerimizin yanı sıra Kurtalan Çimento fabrikasının imalat ve konaklama bölümleri, Diyarbakır Un Fabrikası gibi çok sayıda özel sektör projesine de imza attık.Hamidiye Otel, Alibeyköy Sungurlu Viyadüğü, Taşkıran ve ÇelikerApartmanları gibi birçok projeye hayat verdik. 2005’te Darıca’daki akrabalarımız Kemal ve Savaş Öztanık vesile oldu ve Darıca’ya geldik. Bu şirin ve güzel ilçemizde aralarında Çelikcan Konutları’nın da bulunduğu 80’e yakın konut yaptık. Bugüne kadar 200 aileyi ev sahibi yaptık.”  

“Satış sonrası da hizmet veriyoruz”  

Her zaman halkın isteğine, alım gücünün gerçekliğine uygun inşaatlar yaptıklarını belirten Çeliker ve Taşkıran, “İnşaatlarımızda kullandığımız her ürün birinci sınıf ve mutlaka TSE kalite belgelidir. Estetik bir mimari tasarımla inşa ettiğimiz yapılar aynı zamanda statiktir. Darıca’nın birinci derecede deprem kuşağında olduğu bilgisi ve bilincindeyiz. Çok güvenilir zemin etüt raporları doğrultusunda sağlam, içinde güvenilir şekilde oturulabilir, şiddetli olası depremlere dayanıklı binalar inşa ediyoruz. Yaptığımız her işin arkasındayız. Yapıp sattığımız her konut bir yıl boyunca garantimiz altında. Ve alıcı ile ilişkimizi satışın bitmesiyle bitirmiyor, her tür rahatları için satış sonrası hizmetler de veriyoruz” dedi.    

“Kriz bitince faiz

oranları  yükselebilir”  

Konut edinmek isteyenler için içinde bulunduğumuz dönemin kaçınılmaz fırsatlar sunduğuna ısrarla vurgu yapan Çeliker ve Taşkıran, “Ülkemiz krizin etkilerinden kurtulmaya çalışıyor. Kriz ortamında kredi faiz oranlarındaki düşüş ev almayı daha cazip hale getirdi. Krizin tam anlamı ile atlatılmasının ardından bu oranlar daha da yükselecektir, en azından eski halini alacaktır diye öngörüyoruz. Onun için alıcı adayları bu dönemin fırsatını geri tepmemeli diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Çeliker ve Taşkıran son olarak hedeflerine değindi:   

“Hedefimiz sektörde

daha da yükselmek”  

“38 yıllık tecrübe ve birikimin getirdiği deneyim ve tecrübe ile üretimde bulunun firmamız ilk günden bu yana kalite ve müşteri memnuniyetini hep ön planda tutmuştur. Vizyonumuz, saygınlığımız ve kalitemizden ödün vermeden, her geçen gün daha da ileriye giderek başarı grafiğimizi yükseltmek amacındayız. Halkımıza huzurlu ve mutlu yaşayabilecekleri konutlar üretmeye, beğenilerine sunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, alanında deneyimli ve kendini sürekli geliştiren ekibimizle, önemli projelerde sektörde yerimizi korumak ve bulunduğumuz konumu daha da yükseltmek.”  
 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑