teyap
Güler Pınarbaşı
Güler Pınarbaşı

Tek önemli şey anda kalmaktır

3 Ocak 2011 Saat: 23:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.294.089.941 kez okunmuştur

Sevgili,

Güzel bir pazar günündeyim, evdeyim; geçmiş yazılarıma dalmışım gitmişim yine...

Bir zamanlar ne çok yazardım. Düştüm fark ettim yaz; gördüm fark ettim yaz;  kızdım fark ettim hadi yine yaz! Şeklindeydi hayatım. Bir soru gelmişti \"Yazınca mı yaşadıklarınızı yaşıyorsunuz, yaşadıklarınızı mı yazıyorsunuz?\" cevap veremedim, birbirine karışmıştı çünkü...
Uzun zamandır internette paylaşmıyorum yaşadıklarımı. Yaşamıyor muyum? En derininden yaşıyordum oysaki ama bazı konular var çok özel dersleri barındırıyor içinde ve hala sınavları sürüyor. Henüz mezun olamadım anlayacağın, paylaşmak için süreci tamamlamadım daha. Son bir kaç zamandır karşılaştığım sevgililerce yazmam istendi yeniden, beklediklerini söyleyenlerle karşılaştım, benim bile tanımadığım gizli takipçilerim varmış. Ay nasıl sevindim bilemezsin Sevgili. Mutlu olmaz mı insan, içimden getirttiler yine yazma isteğimi. Çok teşekkürler. Yazılacak çok şey de birikmişti zaten... 

Öncelikle kendimi yeniden tanımlayayım zihinlerinize. 

2000 yılından beri en büyük hayalim 3. Göz Dergisi\'ni çıkartırken açılan farkındalık yolunda bir garip yolcuyum ben. Sufiyim naçizane. Bir süre ara verdiğimiz yayınımız yeniden yayınlanmaya başladı, bu yüzden çok mutluyum. Bunu yazarken hemen bir düşünce içten dikkatimi çekiyor: \"Hani mutluluk dışa bağımlı değildir, diyen sendin!\"... \"Doğru vallahi, bu dergi çıkmasa da mutlu olmayı başarmıştım sonunda ama çıktı şimdi daha mutluyum\" diyorum içimdeki sese cevaben. 

Bir sorumuz var www.ucuncugoz.org sitemizde: \".......... beni mutlu eder?\" Cümlesindeki boşluğu tamamlayınız: 

     Örnek: yazılarımın okunması ve kendi fikirlerini paylaşan okurların mektuplarını okumak beni mutlu eder. Ya sizi ne mutlu eder?

3. Göz dergisinin ilk teması \'doğum\'du; yeniden doğum, bedensel doğum, zihinsel, ruhsal, fikirsel doğum; anlayışın doğumu, yeniçağın bir de...

Sperm ve yumurtanın aşkından uzanan bir hayat hikayesiydi paylaştığımız...

Peki, doğumdan sonra ne gelir? \"Mutluluk\". 

Yumurtanın kabuğunu delip o kadar spermin içinden başarıyla kabul edilen spermin mutluluğundan başlar, bebeğini kucağına alan annenin mutluluğuna değin sürer. İlk yürüme, konuşma, yıldönümleri, okula gitme, ilk aşk, evlenme, işte başarılar, çoluk çocuk, onların süreçlerini izlemek vb. durumların mutlulukları katlayarak gelişir! 

Yaşamdaki sürekli doğumların mutluluğuna ne demeli? 

Tabii ki her doğum sağlıklı veya acısız, kolayca geçmez ama biz doğal olanından bahsediyoruz burada. Doğal olanın ne kadar kolay olduğunun farkında lığıyla. Diğerlerinin kaderi bir durumu var, her travmanın bir tekâmül sebebi- sonucu var. O konulara da ilerleyen süreç içerisinde gireceğiz. 

Şimdi biz basitçe mutlu olma yollarına bakacağız. Mutlu olmak için çok şey değil, tek şey bekleyeceğiz hayattan: \'AN\'da olmak, AN\'da kalmak! 

Ben kendimi sürekli aynı şeyi tekrarlayan görüntüsüne bürünmek pahasına bu bilgiyi hatırlatıcı olarak görevlendiriyorum. Hani çalar saatin size uyandırana kadar çalması gibi. Saat için aynı şeyi yapmak, saati kuran için sürekli aynı şeyi duymak kadar zevksiz olsa da, yine de ben kendimi bu görevde mutlu kılacağım ve sürekli çalacağım. 

\"Tek önemli şey \'AN\'da kalmaktır!\", \"Tek önemli şey \'AN\'da kalmaktır!\", \"Tek önemli şey \'AN\'da kalmaktır!\"  diyeceğim. 

Şimdilik bu kadar, daha yazışacağız. 

Sonsuz sevgilerimle içimdeki öz, içinizdeki öz\'ü selamlar... 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑