teyap
Güler Pınarbaşı
Güler Pınarbaşı

Bugün, özellikle bugün endişelenme

15 Şubat 2011 Saat: 00:33
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.297.722.847 kez okunmuştur

Selam yine, yeniden Sevgili;

Geçen akşam üyesi olduğum tüm sohbet gruplarında tarama yaptım: “Hangi grupta neler konuşuluyor? Neden suskunlar? Konuşurken üslup nasıl? Kim baskın, kim şaşkın, kim taşkın? Ve nerede içten bir sevgi sözü var” deyip, gözlüksüz  ama üçüncü gözümle gazeteciliğin 5 kuralını şablon yapıp araştırdım. Bir de ne göreyim. Reikiturkey2000 adlı grubun giriş yazısındaki \"Evrensel Yaşam Enerjisi; Reiki\'nin 5 temel kuralı\" bana göz kırpıyor. Her gün bir tanesini kendimce incelemeye karar verdim. (Kendimce diyorum, dikkatinize! REIKI bilgisini sevmemin en baş nedeni bu 5 temel kuraldır. Elimden geldiğince uymaya çalışsam da bazılarına hala henüz tam uyduğum söylenemez, nedendir bilinmez ama bilinmeze güvenilir)

Önce Evrensel Yaşam Enerjisi Reiki\'den bahsedeyim. Hani bilmiyorsanız veya bu mektubu biriyle paylaşmak istersiniz de, dolayısıyla aramızda bilmeyenler olabilir diye:

Bana göre Reiki, bedenimizdeki bağışıklık sistemi ile evrensel yaşam enerjisinin buluşmasında şifa gücünü harekete geçiren bir enerji devinimidir. Biyoenerjiden farkı, biyoenerji doğuştan fark edilip kullanılan enerjidir, reiki ise farkındalık bilgisidir. İlhamı alınmış, incelenmiş, işlenmiş, gelişmiş bilgi dahilinde uzmanlarca aşama aşama inisiye edilir, yani el verilir. Beden denilen muhteşem aracımızda kullanılmak üzere alet çantamızdaki bir araçtır.

Evrensel yaşam enerjisinin aynen kan dolaşımı gibi, kirli kanı önüne katıp kalbe götüren, temizleyen ve sonra temiz kana yol açan inanılmaz bir tasarım harikası bedene etkisi anında gözlenen bir şifa yöntemidir. Niyetle devreye girer, inançla işler, hiçbir yan etkisi yoktur ama tartışması pek çoktur. Bedene konulmuş harika bir güvenlik unsuru bağışıklık sistemini tam donanımlı devreye sokmaya yarar.

Biliyorsunuz - bilmiyorsanız da şimdi öğreneceksiniz- beden de her şeyin normal bir sayısı, kendi içinde inanılmaz bir dengesi  vardır, sayı azalırsa da denge bozulur, çoğalırsa da. Bana göre her şeyin karşıtı ile muhteşem bir danstır beden içindeki donanım. Bu denge hafifçe sarsıldığında, bozulduğunda beden tüm rahatsızlanmalara, hastalıklara, ilerisinde de ölüme kapı açar... Ölüm de bir son değil, yeninin başlangıcıdır.

Şimdi konumuza dönelim isterseniz, nerede kalmıştık?

 

... Her hücrenin altı ay içinde değişime uğradığı temel tıp bilgisi dâhilinde tüm bedendeki hücrelerin iki yıl içinde değiştiğini de biliyoruz -bilmiyorsanız da şimdi öğrendiniz- “Eee o zaman neden hala 7 yıldır kalp hastası, 12 yıldır şeker, 25 yıldır mide ülseri olmakta inat ediyoruz hiç anlamıyorum?” Desem de sonunda anladım. Küçücük bir ağrıya sahip kişi için o ağrı dayanılmazdır. Örneğin benim hep başım ağrırdı. Farkında lık konularına girdiğimde de sürdü ağrılarım. Fazla kimyasal ilaç kullanmayanlardan olmak istediğim için farkına vara vara ağrılarımı yok ettim. Şimdi bir ağrım olursa bedenim de hemen bir\" farkındalık uyarısı\" olduğunu anlıyor ve bedenimdeki uyum sorununa bakıyorum; bulunca çözülüyor, bir süre misafirliğe gelmiş ağrım gidiyor hemencecik. 

 Konuyu fazla uzatmadan, konudan çok uzaklaşmadan, bugünün kuralını belirleyip, hoş kalın istiyorum.

Sevgili,

Güzel gözlerinle bu satıra kadar geldin madem, bugün, özellikle bugün endişelenme olur mu? Hayat çarkı dönmekte, herkesin ağzında bir dolu laf, sen belki de içinde nefes almak için debelenmektesin ama sevgili her ne halde olursan ol, her nerede, her kiminle... Gel, sen bizi dinle; \"Bugün, özellikle bugün endişelenme\" ... E mi?

İçimdeki Öz, içindeki Öz\'ü selamlar...

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑