teyap

Sanat

Dünya Çocukları Kocaeli nde

Başkan Karaosmanoğlu, 23 Nisan Çocuk Festivali’nin başlangıç töreninde dünya çocuklarını sevgiyle kucakladı.

20 Nisan 2011 Saat: 23:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.517 kez okunmuştur

Dünya Çocukları Kocaeli nde
Dünya Çocukları Kocaeli nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu bir açılış programıyla başladı. Düzenlenen etkinlikte dünya çocuklarıyla bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Barışın ve sevginin sesi, tüm dünyaya Türkiye’den, Kocaeli’nden yayılıyor’’ dedi.

 

FESTİVAL START ALDI                                                                                             

Dünya çocuklarını Kocaeli’nde buluşturan ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi tarafından düzenlenen festival kapsamında 41 ülkeden 1000 çocuk ile Türkiye’nin 7 bölgesini temsilen 7 ilden gelen 14 çocuk, Başkan Karaosmanoğlu ile bir araya geldi. Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen ve dünya çocuklarının şen cıvıltılarıyla büyük bir coşkuya sahne olan etkinliğe Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan da katıldı. 

İNSANLIK AĞACININ EN GÜZEL MEYVELERİ

Çocukların ellerinde salladıkları ülke bayrakları ve festivalin bu yıl ki Türk büyüğü olan Nasrettin Hoca ile şenlenen programda bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, sözlerine, ‘’Sevgili çocuklar, değerli misafirler, hepinize hoş geldiniz diyor, sizleri muhabbetle kucaklıyorum’’ diyerek başladı. Dünya çocuklarını Türkiye’de ve Kocaeli’nde misafir etmekten duyduğu sevinci ve coşkuyu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu,’’Çocuklar, insanlık ağacının en güzel meyvesidir. En saf, en temiz, en duru halidir. Çocuklar içimizdeki, merhametin, vicdanın, şefkatin kaynağıdır. Sizler göz aydınlığımız, sevincimizsiniz, ışığımızsınız’’ dedi.

SİZ GÜLMEZSENİZ BAHAR GELMEZ

Çocukların yüzündeki gülümsemenin değerini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Sizler gülmezseniz bahar gelmez, çiçekler açmaz. Siz gülmezseniz, bizim için mevsim hep kış olur, kar olur, kıyamet olur. Siz gülmezseniz, içimizi ferahlatan serin rüzgârlar esmez. Güneş yeryüzünü ısıtıyorsa en çok siz var olduğunuz içindir. Denizler, çatısı altında yaşadığımız şu pırıl pırıl gökyüzü sizin için masmavidir. Biz dünyadaki en güzel sesin çocuk cıvıltısı, çocuk kahkahası olduğuna inanırız. Biz çocukların cennet kokusu taşıdığına inanırız’’ ifadesini kullandı.

DÜNYANIN EN GÜZEL DİLİ ÇOCUKLAR

Çocukların savaşların olmadığı bir dünyada büyümesini arzu ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Sizlerin tertemiz topraklarda büyümesini arzu ediyoruz. Işıl ışıl parlayan bir güneşin altında yaşamanızı istiyoruz. Dünyanın bütün çocukları tek bir dil konuşur. Belki biz anlamayız ama onlar birbirinin dilinden çok iyi anlar. Çocuk, dünyanın her yerinde çocuktur ve aynı dili konuşur. Barışın, kardeşliğin, samimiyetin, dostluğun dilini konuşur. Biz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, çocukların konuştuğu bu dili, dünyanın en güzel dili ilan ediyoruz”

Programın sonunda Başkan Karaosmanoğlu, ülke temsilcilerine katılımlarından dolayı plaket verirken, çocuklar da ülkelerinden getirdikleri hediyeleri kendisine takdim etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑