teyap
Cuneyt Turesin
Cuneyt Turesin

Darıca’nın vekilleri…

1 Mart 2011 Saat: 14:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.298.981.243 kez okunmuştur

Seçimlere dört aydan daha az bir süre kaldı. Buna rağmen muhalefet partilerinde öyle aman aman bir çalışma görülmüyor. Nasıl görülsün ki? İktidar partisi; Türkiye Büyük Millet Meclisindeki mevcut milletvekillerini artırabilmek için sessiz ama derinden çalışmalar yaparken; ana muhalefet partisi bile hala kendi içindeki, sorunlarla uğraşıyor: “Kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı, ilçe başkanı, İl başkanı kim olsun?” “Senin değil benim adamım olsun”  “Ön seçim olsun; yok yok olmasın! Olursa delegeyle olsun; hayır üyelerle olsun” “ O bunu dedi, hayır demedi” polemikleri ile meşgul...

Dolayısı ile gönlünden milletvekilliği geçenler de bu polemikler yüzünden ve önseçim konusu netleşmediğinden aday adayı olarak ortaya çıkmak istemiyorlar. Aslında son birkaç gündür, iktidar partisinin aday adaylığı yoklaması ve kulis yapan siyasetçiler olmasa daha seçimlere en az iki sene var diyeceğiz.

Aslını isterseniz beni rahatsız eden konu şu; demokratik ülkelerde muhalefet desteklenir ki iktidar kendine çeki düzen versin ve çalışmalarını ona göre yapsın. Şimdi bakıyorum da küçük Türkiye dediğim Darıca’da muhalefeti göremiyorum. Ama hakkını yememek lazım en azından muhalefet ilçe başkanları ile ayda bir telefonda görüşüyorum. Sağ olsun ayda bir etkinlik oluyor da başkanlar da basını bilgilendiriyor. Sakın yanlış anlamayın, gelişmeleri değil toplantı veya etkinlik bilgilerini veriyor…

Geçenlerde ADD Darıca İskele şubesi tarafından düzenlenen “Sendikal Mücadele Tarihimiz” konulu panel, bence muhalefet partisini gölgede bıraktı. Aynı etkinliği “CHP Darıca İlçe örgütü yapsa bu kalabalığı bir araya getirebilir miydi?” diye düşünmeden edemedim.

Siyasette hiçbir şey yüzde yüz değildir, son yirmi dört saatte bile birçok şey değişebilir; bu bir gerçektir. Ancak ne olursa olsun, Darıca’dan milletvekili adayı çıkmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü aday adayı olmayı düşünenlerin, kulislerde telaffuz edilen isim ve sıralama tahminleri nedeniyle geride kaldıklarını, bu nedenle beklediklerini düşünüyorum.

Kocaeli’nde AK Partinin 8-9 milletvekili çıkartacağı ve mevcut vekillerin durumları düşünülürse ancak 1 ya da 2 milletvekili adayının arandığı telaffuz edilirken; CHP’de ilk iki sıranın İzzet Çetin ve Hurşit Güneş ile dolduğu üçüncü ve dördüncü sıralar için çok çalışmak gerektiği konuşulurken;  MHP’ de ise Cumali Durmuş ve Lütfü Türkkan’ın kontenjanı doldurdukları söylenirken, ben de olsam seçime dört ay kala çıkıp da milletvekili aday adayıyım diye açıklama yapmam.

Bunun yanı sıra; yıllarını partisine emek vermekle geçiren, örgütte ter döken kişiler “Acaba aday adayı olsam mı olmasam mı? Şansım var mı, yok mu?” diye düşünüp dururken; geçen seçimden beri piyasada olmayan ama birden ortaya çıkan milletvekili aday adayları da yok değil…

Seçim tarihi üç aşağı beş yukarı çok önceden belli olduğu halde, ortada olmayan bu aday adayları hasbelkader aday olupta halkın karşısına gelirse “Oyunuzu bize verin” derse halkın ilk söyleyeceği şey “Sadece seçimden seçime bizi hatırlıyorsunuz”  olmaz mı?

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Menajerliğe talibim!29 Mart 2014 Saat: 21:25
% 42 Alt Olur!4 Mart 2014 Saat: 23:57
Nerede Hata Yaptık?21 Mayıs 2013 Saat: 12:47
Tüm Yazıları
Yukarı ↑