teyap
Cuneyt Turesin
Cuneyt Turesin

Bir adımla başlar…

22 Kasım 2011 Saat: 12:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.321.956.837 kez okunmuştur

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi yapıldı. Ben bu günü daha önce, 17 Ocak tarihli ‘’cemiyet beni temsil ediyor’’ başlıklı yazımda yazmıştım...

Aylar öncesinden yapılan teklife kayıtsız kalmadım ve Gebze basınında yakından tanınan İsa Turhan ile Levent Altun’un verdiği destekle bende yeni yönetimde yer alma kararı aldım...

Kongre öncesi Kocaeli’ne giderek, oluşacak yeni yönetimin yaptığı toplantılara  katıldım. Başkan Halit Yılmaz, ilk günkü heyecanı ile yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlatırken, diğer yönetim kurulu arkadaşlarım gibi bende de “bu oluşumun içersinde mutlaka yer almalıyım” düşüncesi oluştu.

Bu toplantılarda gerek Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz gerekse yönetimde yer alacak diğer meslektaşlarımın gözlerinde gördüğüm ışık ile, aldığım kararın ne kadar isabetli olduğunu anladım ve “evet doğru zamanda doğru yerdeyim” dedim.

 

***

Gebze ile Kocaeli her konuda birbirine uzak kalmışken ve “Kocaeli bize bir adım atmıyor?” söylemleri varken neden biz Kocaeli’ne bir adım atmıyoruz diyerek yola çıktık. Bu güne kadar beni temsil eden cemiyetten ne istemiştik de olmaz cevabını almıştık?

Bir çin atasözünün de dediği gibi “bin kilometrelik yol bir adımla başlar”mış.

Bu tür oluşumların içersinde olmaz isek, bu adımlar başka nasıl atılabilirdi ki?

 

***

Gebze de bulunan üye arkadaşlarım ile kongreye katılım için giderken,

 yolda sorulan soruların aslında hepimizin ortak sorusu olduğunu ancak hiçbirimizin yüksek sesle Kocaeli’ne soramadığımızı fark ettim.

Dönüş yolunda ise çok daha farklı bir yolculuk geçirdik. Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile 45 dakikalık yolculuk sırasında öyle güzel sorular soruldu ki bir toplantı ayarlasak Sayın Karaca bizlere bu kadar samimi cevaplar veremezdi.

 

***

Şimdi önümüzde 16 Ocak Basın Onur gününün tek sahibi olan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin o günkü programı var.

Basın Onur Günü gibi anlamlı ve önemli bir güne, Gebze basını olarak bir önceki toplantıda olduğu gibi yine en iyi şekilde hazırlanmak ve temsil etmek gerekir.

Bin kilometrelik yol bir adımla başlar…

 

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Menajerliğe talibim!29 Mart 2014 Saat: 21:25
% 42 Alt Olur!4 Mart 2014 Saat: 23:57
Nerede Hata Yaptık?21 Mayıs 2013 Saat: 12:47
Tüm Yazıları
Yukarı ↑