teyap
Cuneyt Turesin
Cuneyt Turesin

Atanmışlıktan seçilmişliğe giden yol…

19 Aralık 2011 Saat: 23:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.324.331.035 kez okunmuştur

2009 yılının 12. ayının 29’unda Ankara’dan dönüş yolunda atanmış ilçe başkanı olarak başladığı görevini iki senedir sürdüren Muzaffer Bıyık 17 Aralık Cumartesi günü seçilmiş Başkan olarak ilçe başkanlığını tastikletti.

Aradan geçen iki yıl süresince, iki seçim geçiren ve bu seçimlerden başarı ile çıkan Muzaffer Bıyık; tek liste ile girdiği İlçe Başkanlığını hak ederek koltuğa oturdu.

Ak partinin misyonunun bittiği, parti içi muhalefetin arttığı söylentilerinin en basit cevabı, Cumartesi günü yapılan seçimlerde ortaya çıktı.

Öyle ki partinin yönetimine girebilmek için 94 dilekçe ile müracaat yapıldı. Bunların içersinde partiye üye olmayanların da olduğu kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.

Yani bir parti artık kendini bitiriyor ve sadece ilçe yönetimine girmek için kapıda kuyruk...

İşte bu sorunun cevabını muhalifler rantı paylaşmak için bu kadar müracaat var diye açıklıyor.

 

***

Parti içi muhalefete gelince;  seçimden önce liste çıkartmak isteyenler “son dakika golü ata bilir miyiz?” düşüncesiyle yaptıkları hamlede tutmadı. Öyle ki seçimden sonra bir basın açıklaması yayınlayan kimliği belirsiz (kendilerine sorarsanız ikinci liste çıkaran ekip) şahıslar, çıkarttıkları adayın arkasında bile durmadılar.

Elektronik posta yoluyla basına yaptıkları açıklamayı isimlerini açıklamaktan çekindikleri için yayınlamadım, ancak son cümlelerini sizlerle paylaşmak istedim.

Açıklamasına şöyle devam eden ikinci listeyi çıkaran Ak Partililer; …. “Bizlerin Genel Merkezimiz, İl yönetimimiz ve ilçe başkanımız Muzaffer Bıyık ile bir sorunumuz yok. Bizim amacımız teşkilata bugüne kadar emek veren insanların yönetimlerde daha fazla yer almasını sağlamaktı ve bu amaçla yola çıktık.” Dediler.

Son olarak yeni göreve gelen yönetim kurulunun Ak Parti’ye yakışır bir şekilde hizmet edeceğini düşünüyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.’’

Atalarımız ne güzel söylemiş,’’Bükemediğin bileği öpeceksin’’ diye…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Menajerliğe talibim!29 Mart 2014 Saat: 21:25
% 42 Alt Olur!4 Mart 2014 Saat: 23:57
Nerede Hata Yaptık?21 Mayıs 2013 Saat: 12:47
Tüm Yazıları
Yukarı ↑