teyap
Cuneyt Turesin
Cuneyt Turesin

% 42 Alt Olur!

4 Mart 2014 Saat: 23:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 2.382 kez okunmuştur

Yerel Seçimlere sayılı günler kaldı. Bugüne kadar sadece partilerin tabanları oy verecekleri yeri biliyorlar. Ancak büyük bir çoğunluk hala son haftayı bekliyor.

Türkiye’de yapılan istatistiklere göre giydirilmiş araç ile seçim şarkıları söyleyen ve olabildiğince yüksek sesle yapılan anonslar sadece %3 üzerinde etkili olmuş.

Diğer görsel yayınlar, broşürler ve reklam materyalleri ise %5 üzerinde etkisini göstermiş.

En iyi çalışma ise göz ve ten teması ile yapılan seçim çalışmaları olmuş. Bunu biraz açmak gerekirse bir seçim biter diğer seçim başlar sloganını sonuna kadar kullanan AK Parti’nin yaptığı ev çalışmaları olarak seçeceği kişiye çay veya kahve ikram etme fırsatı bulan halktan geçiyor.

Partiler olarak izlenimlerimi yazmam gerekirse Darıca’da 27.000 üyesi bulunan AK Parti’de üyelerden her biri sadece yanında bir kişi getirse 54.000 oy sandıkta garanti. 103.000 seçmenin bulunduğu ve daha önceki seçimlere bakarak sandık başına gidecek olanlarda %10 fire olsa bile seçimin rengi ortaya çıkmış oluyor.

CHP’ ye bakacak olursak üye sayısının 2.000 lerde olduğu Darıca’da Meclis Aday Adaylığı seçimine bile sadece yarısının katılmış olması. Partinin seçimler için daha önceki yıllara göre çok fazla değişim göstermediği ve kemik oyun haricinde sadece doğru ve dürüst insan kişiliği ile tanıdığım Aday Cengiz Hamşioğlu’nun getireceği küskünler ve kararsızlar olarak görünmekte.

MHP de bir yıl önce açıklanan Aday Arif Gülen’in partinin üssünü taşıdığı Turkuaz’da yaptığı çalışmalar ve projeler. İktidarın sağ görüşlü olması bir başka sağ görüşlü partiyi ön plana çıkartmıyor.

Seçime bir hafta kala liderlerin yapacağı hamleler kararsızlar üzerinde çok etkili olacak.

Bütün bunların özetine gelecek olursak Seçimde Darıca merkezde siyaseti konuşan 5.000 kişinin değil merkez dışında bulunan 100.000 kişinin dediği olacak.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Menajerliğe talibim!29 Mart 2014 Saat: 21:25
Nerede Hata Yaptık?21 Mayıs 2013 Saat: 12:47
Tüm Yazıları
Yukarı ↑