teyap

Röportaj

Çifte Bayram yaşattı

Türk Kızılay\'ı Darıca Şubesi Bayram Arifesinde ihtiyacı olanın yanındaydı.

14 Eylül 2010 Saat: 01:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.992 kez okunmuştur

Çifte Bayram yaşattı
Çifte Bayram yaşattı

Türk Kızılay’ı Darıca Şubesi, Ramazan bayramı arifesinde dar gelirlileri sevindirdi. Şube yöneticileri ve gönüllüler, hayırsever işadamları ve vatandaşlar tarafından temin edilen giysileri ihtiyaç sahiplerine dağıtırken çifte bayram yaşattılar. Türk Kızılay’ı  olarak her zaman  ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya hazır olduklarını belirten Türk Kızılay’ı Darıca Şube Başkanı Ali Ünğan, gazetemize yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 yıl önce 50 gönüllünün desteği ile Bağlarbaşı Mahallesi Bayır Sokak üzerinde açılışını gerçekleştirdikleri şubede önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Özellikle Ramazan Bayramı öncesi hayırsever işadamı, vatandaşlar ve kurum-kuruluşların destekleriyle, gönüllülerin özverili çalışmalarıyla oluşturdukları sevgi mağazasında ihtiyaç sahiplerini giysi yardımında bulunduklarını vurgulayan Şube Başkanı Ali Unğan, getirilen 2’nci el giysilerin elden geçirilerek ayrıldıktan ve temizledikten sonra bir bölümünün Anadolu da ki Kızılay şubelerine gönderdiklerini ifade etti.

Şube çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Şube Başkanı Ali Unğan, Türk Kızılay’ının Türkiye’nin yanı sıra dünyanın herhangi bir yerinde olası bir afette yardıma hazır olduğunu bu bağlamda şube olarak bu doğrultuda her zaman hazır olduklarını belirtti. Yerel bazda ihtiyaç duyulan lojistik destek malzemelerin temini noktasında 5 kişilik yönetim kurulu, 400’e yakın gönüllü personelle her zaman aktif halde olduklarını, bu bağlamda Sağlık Bakanlığı’nın izniyle şube bünyesinde kurdukları İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde eğitimlerin devam ettiğini vurgulayan Şube Başkanı Unğan, bu eğitimlerin gerek okullarda gerekse de kamu-kurum ve kuruluşlarda periyodik olarak devam ettiklerini söyledi.

Sosyal yardımlar hakkında da konuşana vurgulayan Şube Başkanı Unğan; ‘ilk 2 yıl Ramazan ayında, toplumun kaynaşması, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine sıcak yemek götürebilmesi amacıyla iftar çadırı kurduk. Ancak ilk 2 yıldan sonra Ramazan aylarında iftar çadırı yerine Ramazan yardımları gerçekleştirdik.  Ayrıca, Kurban bayramında bağışlanan kurbanların  Et Balık Kurumu  tesislerinde  kesilerek, Kıyma ve Kuş başı olarak Paketlenen Kavurmalar İhtiyaç sahiplerinin sofralarını  zenginleştirdik. Bunun yanı sıra kan bağışı kampanyaları düzenledik. Şubemizde, gönüllü kadın kolları ve gönüllü gençlik kolları üyelerinin üstün gayretleri muhtarların tespitleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımız devam ediyor. Bu yardımlarımız Darıca’nın her köşesine eşit şekilde dağıtılmaktadır. Bu yardımlarımız yine gönüllü üyelerimizin nöbetleşe çalışmaları ile şube binamızda devam etmektedir. Her gün 200 civarında ihtiyaç sahibi vatandaş şubemize gelerek ihtiyaçlarını gidermektedir”

Türk Kızılay’ı Darıca Şube Başkanı Ali Ünğan, yönetim kurulu olarak en büyük hedeflerinin bölgede bir kan merkezi ile aktif müdahale ve lojistik merkezi kurmak olduğunu da belirtti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑