teyap
Canberk Gümüşay
Canberk Gümüşay

Gerçek olamayacak kadar güzelsin dünya,

8 Ağustos 2011 Saat: 23:57
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.312.837.069 kez okunmuştur

İlk olarak nerden ortaya çıktığını bilemediğin bir küçük tohum, insanları ve hayvanları cezp edecek rengarenk çiçekler açabiliyor. Yine o çiçeklerden arılar vasıtasıyla bal yapılıp birçok hastalığa iyi gelebiliyor. Hastalıktan kurtulduğu için şükredip bir insan o tohumu yaratana içten dua edebiliyor. Fakirliğin, sapkınlığın, hastalıkların, ayrılıkların ve bunun gibi birçok çirkin şeyin arasında ne olursa olsun dünya gerçekten çok güzel değil mi?

Çok güzel insanları sadece bazı şeylerle sınamaktan oluşan bu çok az güzel ve çok az çirkin şeylerin olduğu bir dünya bu yaşadığımız yer. Ki bu kadarı da yeterli… Sonuçta burası gerçek değil ve bir gün hepimiz buradan göç edeceğiz. Dünyaya geldiğiniz için çok şanslısınız. Hepinize yaptığınız kötülüklerin çirkinliklerin karşılığında size aynısının yapılacağı fakat yaptığınız iyiliklerin ve güzelliklerin karşılığında size on katı güzel şeylerin beklediği Tanrı tarafından vaat de bulunuluyor.

Kaç yaşındasın? Ondokuz, kırkbeş, seksensekiz mi?
Senin yerinde olsam bir saniyemi daha boşa harcamadan hem bu dünyada mutlu hem de diğer dünyada mutlu olmak için sevgiyle ve inançla çalışırım. Araba, ev, telefon, takı, eşya gibi siz öldüğünüzde bu dünyada kalacak fani şeyler yerine; sizinle beraber gelecek iyilik, yardım, sevgi gibi şeyler için çalışırım.

Çok sevdiğiniz, her hafta gezdiğiniz bol ışıklı caddeleri, telefonunuzu, evinizi, bilgisayarınızı bir ara aklınızdan çıkarıp bir mezarlığı ziyaret ediniz. Amacınız bir yakınınıza dua etmek olmasın. Sadece gidin ve biraz yürüyün. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Çok güzel be dünya!  Yaşamak, sevmek, aldatılmak, üzülmek, sevinmek ve bunların sebebini varsa inancına sorup neden olduğunun cevabını alabilmek, çok güzel.

Hayatınızın kıymetini bilin. Hepinizin sağlıklı, kendinize ve diğer insanlara faydalı olabileceğiniz, mutlu günler geçirmenizi dilerim. Sevgiler.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Tanrıya inanıyor musun ?31 Temmuz 2015 Saat: 23:31
Cesaretin var mı aşka?5 Aralık 2011 Saat: 23:52
İnsanlar neye ağlamalı?31 Ekim 2011 Saat: 21:47
Terör, terör, terör…26 Eylül 2011 Saat: 23:21
Gel Abi Gel Yol Boş13 Eylül 2011 Saat: 00:08
Tüm Yazıları
Yukarı ↑