teyap

Röportaj

Bu atların canı yok mu?

Gebze’nin Cumaköy Mahallesi’nde faaliyet gösteren Gebze Atlı Spor Kulübü koronavirüs nedeniyle sıkıntılı bir dönemden geçiyor.

1 Mayıs 2020 Saat: 20:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 10.539 kez okunmuştur

Bu atların canı yok mu?
Bu atların canı yok mu?

Salgının yayılmaması için alınan önlemler gereği işletme faaliyetlerini durduran kulüp, ekonomik yönden büyük zorluklar yaşıyor.

Gebze Atlı Spor Kulübü başkanı Halit İpek, bünyelerinde bulunan 25 atın beslenmesi ve bakımında zorluk yaşadıklarını belirterek hem devletten hem de yerel yönetimlerden destek bekliyor. Bugüne kadar ki girişimlerinden hiçbir sonuç alamadığını söyleyen Halit İpek, “Her sektörde olduğu gibi biz de destek bekliyoruz. Bu atlar nitelikli atlar, her gün belli ölçekte besinlerini almaları gerekiyor yoksa eşeğe döner. Günlük yaklaşık Bin lira giderimiz var çalışanlarımız hariç. Böyle olunca sıkıntıya giriyoruz. Bugüne kadar kendi imkanlarımızla ve çevremizle yardım mahiyetinde bugüne kadar getirdik.

 

Gebze Belediyesi, Kaymakamlık, Valilik, Büyükşehir ve Bakanlardan olumsuz yanıt

 

Devletin tüm kurumlarından destek bekledik ama olumsuz sonuç aldık. Bu kurumlar arasında Gebze Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği, Tarım Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı da var. Bu virüsün ne kadar süreceği ve yasakların ne zaman kalkacağı belli değil. En az 2 ay olsa bu giderimiz 70 bin lirayı geçiyor. Şu anda sahipsiz bir durumdayız. Çoluk çocuğun riskini de buraya verdik bugün itibariyle maalesef olağanüstü şartlardayız. Her canlının yaşama hakkı var, sosyal devlet bunları karşılamak zorunda. Devletimizi de anlıyoruz ama nihayetinde bunlarınki de can yani. Destek bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑