teyap

Siyaset

Bir Dönem Daha Kapandı

Darıca Belediye Meclisi Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında son defa toplandı.

6 Mart 2019 Saat: 11:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.172 kez okunmuştur

Bir Dönem Daha Kapandı
Bir Dönem Daha Kapandı

AK Parti ve CHP Grup sözcüleri yaptıkları konuşmalarda 5 yıllık süreçte yapılan çalışmalar dolayısıyla teşekkür ettiler.

Meclis toplantısının açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 15 yıllık görev süresi içinde ilçeye güzel hizmetler ve eserler bıraktıklarını, Darıcalıların da bugün bu hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkürlerini ilettiklerini söyledi. 15 yıl önce yüzde 34 oy oranı ile başladıkları görevi yüzde 51 oy oranı ile teslim edeceklerinin altını çizen Başkan Karabacak kendilerini bu göreve layık gören Darıcalılara, gerek iktidar gerekse de muhalefet parti üyesi meclis üyelerine, belediye çalışanlarına ve basın mensuplarına teşekkür etti. Yeni meclisi oluşturacak başkan ve meclis üyelerine de şimdiden görevlerinin hayırlı olmasın dileyen Başkan Karabacak savundukları görüşlerin arkasında durmaları tavsiyesinde de bulundu.

CHP Grubu Sözcüsü İbrahim Karslı’da CHP Grubu olarak Darıca için sunulan her doğru karara olumlu katkı sundukları gibi yanlış gördüklerini de eleştirdiklerini ifade ederek 5 yıl içinde 204 önerge verdiklerini, özellikle Termal Grup Projesi ve Çataldağı Mesire alanı projesinin olmaması  gerektiğini savunduklarını  bugünde savunmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Darıca’nın turizm ve kültür kenti olmasını savunduklarını ifade eden İbrahim Karslı;’’ 5 yıl boyunca meclis çatısı altında görev yapan meclis üyesi arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor kırdığımız bir arkadaşımız varsa onlardan özür diliyorum. Bizi affetsinler. Darıca için çalıştık, halkımız herşeyin en iyisine layıktır. Halkımız da bunları göz önünde bulundurup sandıkta değerlendirecektir.’’ Şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Sözcüsü Köksal Akçay da grubu adına yaptığı konuşmada meclis te görev yaptıkları süre içinde iyi eserler bırakma gayreti içinde olduklarının altını çizerek hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AK Parti ve CHP’li meclis üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Şubat ayı meclis toplantısına ait tutanaklar ve İmar komisyon raporları okundu ve oy birliği kabul edildi.

Daha sonra Başkan Şükrü Karabacak, 5 yıl boyunce meclis toplantılarına en fazla katılım sağlayan meclis üyelerine hediye takdim etti.

Başkan Şükrü Karabacak başkanlığındaki son meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu.

Meclis toplantısını CHP Darıca İlçe yöneticileri ve meclis üyesi adayları da takip etti.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑