teyap
Beril Sökal
Beril Sökal

Tercih maratonu

26 Temmuz 2011 Saat: 00:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.311.627.993 kez okunmuştur

Değerli şeylerin pek kolay elde edilmediğinin, bir şeyi değerli kılmak için üzerinde çok fazla düşünüp fazlasıyla kafa yormak gerektiğinin farkındayım.
Hayat mesela? Hayatımızı nasıl değerli kılabiliriz?
Geçtiğimiz günlerde gençlerin ve hatta onların ailelerinin, yakınlarının bile sabırsızlıkla beklediği LYS sonuçları açıklandı. Şimdi her kafadan ‘’Acaba doğru tercih yapabilecek miyim? Hayatım nasıl olacak?’’ Sorularının yankılandığına eminim.
Aynı durumu bende yaşıyorum. Hayatımı düzgün yönlendirebilmem ‘ben’ olabilmem için mutlaka doğru tercihi yapmam gerektiğinin bilincindeyim. Ama bu kadar zor olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Geceleri uykumun kaçtığı anlar oluyor. Bazen pişmanlıklar duyuyorum bazen ileride hayatımın nasıl olacağını, bunun için neler yapmam gerektiğini düşünüyorum. Hatta uykuya dalmayı başardığım anlarda her seferinde farklı bir üniversitede buluyorum kendimi…

***

Ben kararımı verdim aslında. Hayat benim hayatım olacaksa eğer bunda yapmaktan en keyif aldığım iş ile ilgili nicelikler ve nitelikler olmalı ki keyifle, sıkılmadan bunu yapabileyim.
Şimdi; bu zaman ki gazetelerde ki iş ilanlarını bir anımsayın. Bilmem şu üniversiteden, bilmem buradan eleman alınacaktır tarzı bir ilan görmedim ben. Artık bölüm olarak,  çalışan aranıyor. Sonucunda senin o bölümde kendini ne kadar geliştirdiğine, kendine neler kattığına bakılıyor. Bu yüzden bende bölüme yönelik tercih yapacağım. Bu sürede tabii ki iyi günlerimiz de kötü günlerimiz de olacaktır. Kendi kabuğumuza çekileceğimiz anlar da gelecektir elbet. Belki de teslim bayrağını çekmek isteyeceğiz çoğu zaman. Ama hayatın bizim hayatımızın olduğunu unutmayarak herkese azimle kalmalarını rica ediyorum. Hayırlı tercihler.

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Aşk ve alışkanlık…27 Şubat 2013 Saat: 22:15
Açık çağrı20 Eylül 2011 Saat: 01:55
Sabır Taşı 26 Eylül 2011 Saat: 01:11
Sabır taşı 129 Ağustos 2011 Saat: 17:46
Şehitler ölmez26 Ağustos 2011 Saat: 00:02
Tüm Yazıları
Yukarı ↑