teyap

Sanat

Avrupa Birliği Finali Darıcada yapıldı

Gökşen Mustafa Yücel “Many Cultures, One Europe!” ın Finalini Yaptı.

14 Mayıs 2012 Saat: 01:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.521 kez okunmuştur

Avrupa Birliği Finali Darıcada yapıldı
Avrupa Birliği Finali Darıcada yapıldı

Avrupa Birliği fonları tarafından desteklenen Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde ‘Many Cultures, One Europe’ adlı Comenius projesi kapsamında ilçemiz Darıca Gökşen Mustafa Yücel Lisesi 30 Nisan-4 Mayıs 2012 tarihleri arasında 25 kişilik yabancı öğretmen ve öğrenci grubuna ev sahipliği yaptı. Türkiye, Romanya, Polonya, Portekiz, İspanya ve İtalya’nın ortak olduğu bu projenin son ziyareti ilçemizde gerçekleşti. Dört günlük program süresince çeşitli kültürel ve sosyal etkinliklere katılan öğretmen ve öğrenciler ilçemiz ve ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldu.

1. gün okulumuzda yapılan karşılamanın ardından öğrenciler kendi kültürlerini tanıtan sunumlar yaptılar. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun’u makamında ziyaret eden öğretmen grubu ardından öğrencilerle birlikte Darıca Belediyesi’nde  Darıca Kaymakamı Osman Ateş,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ile bir araya geldi. Okul Bahçesinde düzenlenen yöresel halk oyunları ve bando gösterileriyle eğlenen misafirlerimiz birinci günü güzel bir şekilde tamamladılar.

2.gün Darıca Hayvanat Bahçesine düzenlenen gezinin ardından Maşukiye’de piknik ve oyunlarla eğlenen yerli yabancı öğrenci ve öğretmen grubu Sapanca Gölü’ne düzenlenen gezinin ardından Darıca’ya döndü.

3. ve 4. Gün İstanbul’da tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatı bulan grup, Beylerbeyi Sarayı, Çamlıca Tepesi, Ortaköy, Sultanahmet Cami, Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret etti. Yaptıkları Boğaz Turundan çok etkilenen grup bu şehre hayran kaldıklarını belirtti. Son gün yapılan veda yemeğinde öğretmen ve öğrenciler Türk müziğiyle eğlendiler.

Gruplar ülkelerine dönerken memnuniyetlerini ve ilk fırsatta tekrar bu güzel ülkeyi ziyaret edeceklerini belirttiler. Ayrıca Türkiye’deki doğal ve tarihi güzelliklerden çok etkilendiklerini ifade ettiler.

Okul Müdürü Turan Atilla, bu projenin okulumuz öğretmen ve öğrencilerine Avrupa insanını ve kültürünü tanıma fırsatı sağladığını ve kültürel kaynaşma açısından çok faydalı olduğunu belirterek bu projelerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Bu projenin tamamlanmasında emeği geçen Okul Müdürü Turan ATİLLA, Proje Koordinatörü ve İngilizce Öğretmeni Elif GÜNEŞ KILIÇ, İngilizce Öğretmeni Seda ARIK CANER ve projeye katkısı olan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür ederiz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑