teyap

Güncel

60 yaş üstü yolcuya kötü haber!

Meclise sunulması beklenen taslak düzenlemenin yasalaşması halinde, mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz faydalanamayacak.

6 Şubat 2020 Saat: 16:37
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.073 kez okunmuştur

60 yaş üstü yolcuya kötü haber!
60 yaş üstü yolcuya kötü haber!

Zam yağmuruna neden olacak olan, emlak vergilerine, suya, çevre temizlik vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne çeşitli oranlarda zam yapılmasını öngören taslak düzenlemeden, 60 yaş üstü vatandaşların şehir içi seyahatlerine yönelik de kötü haber çıktı. Yakında Meclis'e sunulması beklenen taslak düzenlemenin yasalaşması halinde mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu araçlara indirimli ya da ücretsiz binemeyecek. Bu araçları zorunlu olarak kullanmaları gerektiğinde ise “tam bilet” parası ödeyecekler.

10.6 MİLYON VATANDAŞI İLGİLENDİRİYOR

Başta İstanbul, Ankara, Kocaeli, Adana, Bursa ve İzmir olmak üzere mesai giriş ve çıkış saatlerinde toplu taşımada yaşanan yoğunluk vatandaşı çileden çıkarmıştı.  Bu duruma farklı önlemler almak yerine yetkililer, çareyi 60 yaş üstü vatandaşın ücretsiz geçiş hakkını mesai saatlerinde engellemekte buldu. TÜİK'e göre, 60-64 yaş arasında 3 milyon 446 bin, 65 yaş üstünde de 7 milyon 186 bin olmak üzere toplam 10 milyon 632 bin vatandaşımız bulunuyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

BİZİM DARICA - Darica Haberleri - Darica Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑