Yükleniyor...
Canberk Gümüşay

Canberk Gümüşay

canberkgumusay@hotmail.com

Gel Abi Gel Yol Boş

12 Eylül 2011 Pazartesi Saat 21:08

Yazıların bir giriş gelişme ve sonuç bölümü olurmuş, niyeyse?

 Her şeyimiz tabular içinde zaten. Birisi cesaret eder bir tabuyu yıkarda güzel bir şey ortaya çıkarırsa ayakta alkışlarız ama eski köye yeni adet getirtmeme huyumuzda baya baskındır. Neyse…

Ben direk sonuçtan başlayayım. Çoğu zaman bir otoparkçıya, sevgilimize, ailemize ve
eşimize güvenmediğimiz kadar güveniyoruz. "Gel abi gel yol boş" diyor tipinizi sevmezse arabanızı çizen otoparkçı, güvenip çıkıyorsunuz yola. "Sevgilim o benim sadece arkadaşım" diyerek ağlıyor o çok sevdiğiniz kadın veya adam, inanmıyoruz, yüzüne kapıyı çarpıp terk ediyorsunuz çoğu zaman. Güvenmemek bir tedbir şekli değildir ve işe de yaramamıştır tarihte hiçbir zaman.

Tedbir insan ilişkilerinde kime güvenmen gerektiğini doğru seçebilmektir. Ha yinede arkandan iş dönderiyorsa o kişi Allah korur elbet bir şekilde seni. Bu yazıyı okuyorsun da ben bunu kendime meşgale olsun diye yazmıyorum değil mi?

Ne kadar güveniyorsun 20 senelik eşine, 7 yaşından beri dostluk ettiğin arkadaşına, kardeşine?

Nasıl bu kadar sözüne itimat ediyorsun o hiç tanımadığın insanın, nasıl şüphe edebiliyorsun sevdiklerinden? Şüphe edeceksen neden seviyorsun?

***

Size bu hafta bir hatırlatmada bulunmak istedim kısaca. Şu an bu yazıyı okurken yanlış yaptığını anlayan birisi varsa hemen o yanlışı düzeltsin, kendini ve sevdiği insanı veya insanları gereksiz yere daha fazla üzmesin. Sevgiler.

Bu yazı toplam (1268) defa okunmuştur
Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/bizimdar/public_html/oyla.php on line 3

Yorum Ekle

Makale Yorumları ( 0 )

Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?